Chcemy być sobą - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

27 kwietnia 2017 (Czwartek)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zespół Sweet Angels zmierzy się z piosenkami artystów rockowych lat 80–tych, zespołów takich jak: Perfect, Bajm, Maanam, Kult, Lombard czy Rezerwat.

Skład zespołu:
Anita Radzikowska
Dominika Sobiesiak
Wiktoria Mikiciuk
Dawid Szwejkowski

Zespół Wokalny Sweet Angels został założony we wrześniu 2007 roku. Powstał z najstarszej grupy Studia Piosenki Singers, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Śpiewająca młodzież to uczniowie siedleckich szkół, którzy śpiewając solo i w zespole realizują różne projekty wokalne. Poprzez naukę śpiewu rozwijają też swoją wrażliwość muzyczną. Zajęcia wokalne dotyczą zagadnień: emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy z mikrofonem i ruchu scenicznego.

W repertuarze zespołu znajdują się m. in. utwory z kręgu piosenki poetyckiej i aktorskiej, pieśni patriotyczne i świąteczne, a także współczesne hity polskie i zagraniczne.

Wokaliści współpracują z siedleckimi muzykami i Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”. Reprezentują również Miejski Ośrodek Kultury na przeglądach i konkursach piosenki.

Ostatnimi sukcesami zespołu w 2016 r. było zdobycie:
- I miejsca w X Konkursie Kolęd i Pastorałek w Warszawie,
- I miejsca podczas IX Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach,
- I miejsca podczas Konkursu Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2016 w Mrozach
- I miejsce w VI Konkursie Piosenki z Dobrym Tekstem w Warszawie
- Laureat Konkursu Piosenki „Piosenki Moich Rodziców” w Siedlcach.

Zespół rozwija się bardzo dynamicznie i ma przed sobą jeszcze wiele planów.

Założycielem i instruktorem wokalnym zespołu jest pedagog i wokalistka Edyta Wójcik.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.