MOK

Aktualności

Powrót

"Cześć, jestem Ączek Zajączek" - wystawa ilustracji Sylwii Wasiuk z wierszami Hanny Piotruk

05 stycznia 2021 (Wtorek)
godz. 09:00
Galeria "w Bramie", ul. Pułaskiego 7

Grafiki pochodzą z książeczki dla dzieci pt. „Cześć, jestem Ączek Zajączek” z wierszami Hanny Piotruk oraz ilustracjami Sylwii Wasiuk, wydanej w 2019 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Promocja książeczki odbyła się w 3 czerwca 2019 roku na skwerze przy Fontannie. Autorki prezentowały książeczkę podczas „Spotkań z Ączkiem” w siedleckich przedszkolach.

Sylwia Wasiuk ukończyła grafikę komputerową i techniki multimedialne w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie oraz pedagogikę z/s plastyka na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Swoje prace dyplomowe z pracowni malarstwa – pod kierunkiem prof. Mikołaja Bielugi prezentowała 2004 r. Realizuje się jako grafik od 2007 r, od 2011 zawodowo związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach.

Wystawy indywidualne
2004 - "Wystawa malarstwa Sylwii Czarnockiej", Klub studencki LIMES
Wystawy zbiorowe
2001 – „Poplenerowa Wystawa Malarstwa Studentów Pedagogiki z/s Plastyka, Ogonki- 2001”, Galeria Akademicka – Akademia Podlaska Siedlce,
2003/4 – „Malarstwo i Rzeźba Dyplom Studentów Pedagogiki z/s Plastyka”, Muzeum Regionalne w Siedlcach,
2015 - "Wystawa prac uczestników Warsztatów Plakatu", Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie,
2017 - "Warsztaty Plakatu 2017", Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Hanna Piotruk urodziła się w 1956 roku w Rozbitym Kamieniu. Poetka, autorka wierszy dla dzieci i nie tylko. Jest członkiem Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” MOK od 2016 roku. Swoją pracę zawodową związała z wojskiem jako pracownik cywilny w Modlinie. Hanna Piotruk aktywnie uczestniczy w działalności siedleckiego środowiska literackiego. Brała udział w inscenizacjach poetyckich, w „Czytaniu Narodowym”, a także w regionalnych warsztatach literackich. Jest laureatką I miejsca w Konkursie Literackim „Węgrowskie Barwy Jesieni – Węgrów 2019”. Wielokrotnie prezentowała swoje wiersze podczas wieczorów poetyckich. Publikowała swoje wiersze w Almanachu „W korytarzach codzienności…”, w Almanachu „Młodzi o … i dla Niepodległej oraz Pocztówkach Poetyckich „Siedleckie ślady historii”.

Wystawa czynna w Galerii "w Bramie" całą dobę do 31 marca 2021 r.