MOK

Aktualności

Powrót

Daj się złapać w sieć kultury I Przestrzeń tańca - Alternatywny Teatr Tańca LUZ

21 września 2020 (Poniedziałek)
godz. 18:00
YouTube MOK

Taniec jest naturalnym sposobem wyrażania uczuć i emocji.
Muzyka jak wehikuł czasu przenosi nas w przeszłość i przyszłość, jest teraźniejszością…
Tak teraz, jak i kiedyś muzyka i taniec odzwierciedlają emocje współczesnego człowieka.
Każdy odnajdzie w sztuce siebie niezależnie od epoki, w której żyje i epoki, którą reprezentuje sztuka.
Przestrzeń tańca jest nieograniczona... W tym projekcie wychodzimy z ciasnych mieszkań i zabieramy Was na wycieczkę po naszym mieście.

Przestrzeń tańca
Alternatywny Teatr Tańca LUZ

Scenariusz, reżyseria, choreografia oraz konsultacja choreograficzna
Joanna Woszczyńska
Pedagog, kierownik, choreograf i założyciel Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ (1991), Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (1999) oraz Akademii Tańca LUZ ART (2005). Joanna Woszczyńska to choreograf wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata w tańcu show, hip hop, jazz oraz modern. Jest sędzią krajowym Polskiej Federacji Tańca (PFT) i międzynarodowym International Dance Organization (IDO). To również laureatka wielu nagród i odznaczeń m.in.: Odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Działacz Kultury, dyplomu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Honorowej Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce "Aleksandria", nagrody Prezydenta Miasta Siedlce "Wawrzyn Siedlecki", nagrody im. Ludomira Benedyktowicza, nagrody Złotego Jacka, nagrody specjalnej dla choreografa za osiągnięcia na Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata IDO Jazz, Modern, Balet/Pointe – Mikołajki 2012.

Joanna Woszczyńska wielokrotnie promowała na świecie z zespołem LUZ kulturę polską poprzez taniec, m.in. czterokrotnie w Japonii, na Dniach Kultury Polskiej na Ukrainie, we Francji, USA, a także poprzez udział zespołu FTN LUZ i teatru tańca ATT LUZ w Mistrzostwach Europy i Świata m.in. w Niemczech, Kanadzie, Rosji, Węgrzech, Gibraltarze, Norwegi, Czechach, Serbii, Włoszech.

Była współtwórcą choreografii do widowiska "Kolory nadziei", z gwiazdami polskiej estrady i wg. scenariusza Barbary Szafraniec, którego premierę można było zobaczyć 4 października 2012 r. w Sali Kongresowej w Warszawie. Jest autorką libretta, reżyserem i choreografem wielu autorskich spektakli tanecznych i musicalowych m.in.: Katharsis, Baju baju Mikołaju, Szukając Twego oblicza, Portrety, Jesteśmy wolni, Dziwny jest ten świat, Bajkowy musical, Nasza klasa w PRLu, Szkło, The nature of dance, Wyobraźnia kontra komp, Dzieci Powstania '44, Nasza Klasa w PRL-u II, Polskie DNA - wolność tańcem malowana, Gdzie jesteś... Ewo?.

Wiolonczela
Justyna Rekść-Raubo
Justyna Rekść-Raubo jest laureatką II nagrody i wyróżnienia na II Warszawskim Konkursie Wiolonczelowym w 1989 roku. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie wiolonczeli prof. A. Zielińskiego oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie violi da gamba prof. R. Zipperlinga. Stypendystka Fundacji im. S. Batorego.

Doskonaliła swe umiejętności biorąc udział w licznych konkursach i zajęciach mistrzowskich u wybitnych artystów i pedagogów. Od 1995 roku występuje w zespole „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” Warszawskiej Opery Kameralnej, specjalizując się w wykonawstwie basso continuo. Z MACV brała udział w festiwalach poświęconych barokowej twórczości kameralnej i operowej. Współpracowała także z zespołami prowadzonymi m.in. przez A. Sapiechę, A. Golińskiego, L. Stawarz, T. Adamusa, M. Toporowskiego, A. Szadeyko, D. Stabinskasa i P. Wagnera. Jej muzyczne zainteresowania sięgają także muzyki nowej. Justyna Rekść-Raubo była członkiem zespołu NONSTROM zajmującego się wykonawstwem muzyki współczesnej, założonego przez Pawła Mykietyna.

Alternatywny Teatr Tańca LUZ powstał w 1999 roku. Był odpowiedzią choreograf Joanny Woszczyńskiej i tancerzy LUZ na pragnienie jeszcze pełniejszego wyrażania towarzyszących im emocji, pozwalając odbiorcy pełniej wejść w głębię przekazywanych treści. Łączy największe talenty taneczne FTN LUZ z kunsztem artystycznym choreograf. Teatr zadebiutował w 2000 roku spektaklem pt. Katharsis.

Tancerze ATT LUZ:
Duet - Klaudia Uchmańska, Fabian Prochenka
Grupa - Szymon Antosik,Natalia Biernacka, Michał Lipka, Małgorzata Roman, Zofia Roman
Solo - Wiktoria Prokurat
Solo - Ewa Stecewicz
Duet - Gabriela Remiszewska, Natalia Biernacka
Solo - Julia Szot
Duet - Zuzanna Gozdek, Katarzyna Łuka
Solo - Katarzyna Garbarczyk oraz grupa ATT LUZ

Realizacja dźwięku:
Marek Matwiejczyk

Garderoba:
Marzena Osińska

Pomoc techniczna:
Michał Bojar
Michał Zacharczuk

Produkcja filmowa:
Bartosz Iliński
Mikołaj Radziejewski
Film Shot

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Daj się złapać w sieć kultury”, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”.