Dni Siedlec 2017 - Koncerty Upstream, Margaret i Perfect

02 września 2017 (Sobota)
Tereny zielone, ul. Jana Pawła II

Przed nami Dni Siedlec 2017. W czasie trwającego kilka dni święta na mieszkańców miasta i gości czekać będzie wiele atrakcji, w tym Koncerty pod Napięciem organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach z udziałem siedleckich artystów i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tegoroczne Dni Siedlec zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Finałowe koncerty organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach będą trwały aż dwa dni.

Rozpoczniemy 1 września o godz. 18:00 koncertem Orkiestry Dni Naszych na Placu gen. Sikorskiego. Od 1991 roku, nieprzerwanie do dziś przemierza szlaki koncertowe w Polsce i Europie. Od tego czasu zespół zagrał ponad dwa tysiące koncertów i wydał 21 płyt! Najbardziej charakterystyczne, znane i lubiane są koncerty folkowe, których ODN jest po części prekursorem i klasykiem gatunku w Polsce. Zespół w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Najkrótszym określeniem stylu niech będzie jednak „folk&roll”.

Kolejnym zespołem, który wystąpi tego wieczoru będzie Golec uOrkiestra – wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Zespół powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

2 września od godz. 19:00, tym razem na błoniach siedleckich przy ul. Jana Pawła II, koncertowe świętowanie Dni Miasta rozpoczniemy od występu zespołu Upstream, który powstał w 2006 roku w Siedlcach. Ich muzyka to energiczny, charakterystyczny, melodyjny rock, przywodzący na myśl klasyczne amerykańskie brzmienie, które trafia w gusta nie tylko miłośników ostrego rock'n'rolla, ale też zwolenników nieco łagodniejszej muzyki. Upstream jest zespołem, który od początku istnienia dużo koncertuje i ma na swoim koncie liczne występy zarówno na dużych festiwalach jak i w bardziej kameralnych miejscach.

Następnie na scenie wystąpi Margaret, która zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku. Podbiła świat utworem „Thank You Very Much”. Kolejnymi singlami mającymi milionowe odsłony na You Tube były „Tell Me How Are Ya” oraz „Wasted”, a utwór „Start a Fire” był oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn.

W listopadzie 2015 roku do sklepów trafiła jazzowa płyta artystki nagrana wraz z Kanadyjczykiem Mattem Duskiem. Obecnie w rozgłośniach radiowych w całej Europie rozbrzmiewa utwór "Cool Me Down" który był polskim kandydatem do konkursu Eurowizji 2016 w Sztokholmie. 12 maja tego roku miała miejsce premiera najnowszego singla „What You Do”, który szturmem wdarł się na listy przebojów w całej Europie. Jest laureatką wielu nagród m.in.: Super Artysta Bez Granic (KFPP Opole), ESKA Music Awards w kategoriach „Najlepsza Artystka”, „Najlepszy Artysta w sieci”, „Najlepsze Video”, Róża Gali i MTV Music Awards.

Na finał zagra Perfect – polski zespół rockowy, założony w 1980 roku. Wykonawca największych polskich przebojów: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 2014 roku ukazał się krążek „DaDaDam”, który zdobył status platynowej płyty. Jesienią 2016 roku premierę miał album „Muzyka”, a w kwietniu 2017 ukazał się trzypłytowy album „Perfect Live April 1, 1987”- reedycja z okazji 30-lecia koncertu. Perfect to zdobywcy SuperJedynki za utwór „Wszystko ma swój czas” w kategorii Super Przebój oraz SuperJedynki widzów na 52 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Sponsorem Koncertów pod Napięciem jest PGE Polska Grupa Energetyczna.