MOK

Aktualności

Powrót

Dni Siedlec 2019 - Marcin Sójka, Michał Szpak, Piotr Cugowski

07 września 2019 (Sobota)
godz. 19:00
Tereny zielone, ul. Wiszniewskiego 1

Podczas tegorocznych koncertów z okazji Dni Siedlec na terenach zielonych przy Amfiteatrze wystąpią dla was Marcin Sójka, Michał Szpak i Piotr Cugowski!

Marcin Sójka
Zaskakuj mnie tak, oczaruj mnie tak, mój świecie dziś spraw, bym mógł cię sercem brać – tak właśnie Marcin wyśpiewał sobie miano The Voice Of Poland 2018! Od 1 grudnia jego debiutancki singiel Zaskakuj mnie grały wszystkie rozgłośnie w kraju.

Marcin Sójka śpiewa od zawsze. Jako kilkulatek został doceniony przez ikony teatru muzycznego w Polsce, Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosę, i zagrał główną rolę w musicalu Piotruś Pan w Teatrze Roma.

Z muzyką jest związany zawodowo, ponieważ w rodzinnych Siedlcach pracuje w Centrum Kultury i Sztuki jako realizator dźwięku.

W muzyce najbardziej ceni harmonię, melodie i żywe instrumenty, a jego guru wokalnym na zawsze pozostanie Zbigniew Wodecki.

Najbliższa Jego sercu jest twórczość Chaka Khan, Basi Trzetrzelewskiej, Phila Collinsa, Stinga, Genesis, Police, a z polskich Artystów oprócz Patrycji Markowskiej, Perfectu, ceni Dawida Podsiadło i Natalię Przybysz.

Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się jesienią 2019.

Michał Szpak
Wokalista szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015 z utworem Jesteś Bohaterem zdobył SuperPremierę. W maju 2016 r. reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z piosenką Color Of Your Life sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. W ogólnej klasyfikacji zajął wysokie ósme miejsce. Na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016 Artysta po wykonaniu piosenki Byle Być Sobą otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta oraz wywalczył bardzo prestiżową główną nagrodę opolskiego Festiwalu – Grand Prix Publiczności w Konkursie Złote Opole 2016.

Album Michała Szpaka Byle Być Sobą jesienią 2016 roku uzyskał status Platynowej Płyty. Album ten był jedną z najchętniej kupowanych polskich płyt, na liście sprzedaży OLIS dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce.

Piosenka Michała Color Of Your Life zdobyła pierwsze miejsce w Europie wśród piosenek z Eurowizji 2016, które publiczność przez lato i jesień 2016 najchętniej słuchała.

W rankingu internautów z całego świata na najlepszą piosenkę w historii Konkursu Piosenki Eurowizji utwór ten uplasował się na bardzo wysokim 22. miejscu i w ten sposób Michał wyprzedził wszystkie polskie gwiazdy biorące dotychczas udział w Konkursie Eurowizji, a nawet samą Celine Dion.

W Polsce singiel już jesienią 2016 roku pokrył się potrójną platyną, a w 2017 r. otrzymał najwyższe wyróżnienie – Diamentową Płytę.

Artysta bardzo dużo koncertuje w Polsce, na jego koncerty przychodzą dziesiątki tysięcy widzów reagujących bardzo emocjonalnie i żywiołowo. Wystąpił też w wielu krajach za granicą.                                                                                                                                

W Internecie w Polsce hasło Michał Szpak należy do najczęściej wyszukiwanych, wielokrotnie Michał znajdował się na czele najpopularniejszych artystów w sieci. Piosenka Color Of Your Life przekroczyła już łączną ilość ponad 70 milionów odsłon w Internecie i ta liczba cały czas rośnie.

Po wielkim sukcesie albumu Byle Być Sobą Michał Szpak po dwóch latach od premiery swojego platynowego krążka wszedł do studia nagrań i oddał się pracy nad drugim albumem. Pierwszym singlem z materiału, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2018 r., jest utrzymany w klimatach rockowych utwór Don’t Poison Your Heart.  Jest to utwór mówiący o hejcie i fake’u, szczególnie w sieci.  Jest o tym, by nie zatruwać swojego umysłu i serca nienawiścią, bo przez to tracimy swoją dobrą energię.

– Nasze naturalne „światło” – nasza życiowa aura zostają zaburzone, jesteśmy coraz częściej poirytowani, rozdrażnieni i zmęczeni zalewem fałszu i nienawiści w sieci. Warto znaleźć w sobie siłę, by zwalczać w sobie tę „truciznę” – hejt i fake – truciznę XXI wieku – mówi Michał Szpak o swoim utworze.

Piotr Cugowski
Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Od 2001 r. stoi na czele zespołu Bracia, który stworzył wraz z bratem, Wojtkiem. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając cztery albumy studyjne. Utwory takie jak Nad przepaścią, Wierzę w lepszy świat czy Niepisane na stałe zagościły na playlistach polskich stacji radiowych.

Wkrótce ukaże się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego, z której pierwszy singiel Kto nie kochał jest już dobrze znany z anten radiowych, a jego oglądalność na Youtube przekroczyła już 12 mln. odtworzeń.

Jesienią̨ Piotr zasiadał w telewizyjnym show The Voice of Poland w TVP2 w roli trenera wokalnego uczestników walczących o miano najlepszego głosu w Polsce, a jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna gwarantowały wysoki poziom widowiska.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki.