Dni Siedlec 2022 - Narodowe Czytanie: Ballady i Romanse

06 września 2022 (Wtorek)
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zapraszają do udziału w kolejnej edycji „Narodowego Czytania”. W tym roku przeczytamy „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Gościem specjalnym będzie aktorka teatralna i filmowa Grażyna Szapołowska. Wspólnie z nią dzieło Mickiewicza przeczytają nauczyciele i uczniowie siedleckich placówek oświatowych, członkowie SGL „Witraż” i zaproszeni goście. O oprawę muzyczną zadbają: Wiktoria Sadowiak, Patrycja Niedziółka, Magdalena Ostas i Kacper Jastrzębski.

Tradycyjnie organizatorzy otrzymali od Biura „Narodowego Czytania” okazjonalną pieczęć, którą będzie można „przystemplować” w książkach. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta, a w szczególności uczniów siedleckich szkół, 6 września na Skwer im. Konstantego Domagały.