MOK

Aktualności

Powrót

Dni Siedlec 2023 - koncerty Hot Air, GrubSon i Kayah

16 czerwca 2023 (Piątek)
godz. 18:30
Tereny zielone, ul. Wiszniewskiego 1

Zapraszamy na trzy wyjątkowe koncerty w ramach Dni Siedlec 2023. Na terenach zielonych przy ul. Wiszniewskiego wystąpią: Hot Air, GrubSon i Kayah!

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jako pierwszy na naszej scenie zaprezentuje się zespół Hot Air. Jest to grupa ludzi zakochanych w muzyce rockowej, dzielących się tą pasją i swoim talentem z każdym, kto chce słuchać ostrego brzmienia. Hot Air tworzą i grają od 2013 roku. W 2022 roku wydali debiutancką płytę pt. „Spacer po dnie".

Skład zespołu to: Małgarzata Dragun – śpiew, Sebastian Marczuk – bas, Piotr Przysiadka – gitara, Tomasz Michalak – gitara, Mirosław Dyl – perkusja.


Jako drugi podczas koncertów z okazji Dni Siedlec 2023 wystąpi GrubSon. GrubSon to producent, raper, wokalista. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a i jego piosenka „Na Szczycie” jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń! Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy. W 2019 roku Grubson przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. 27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już, studyjny album GrubSona o przewrotnym tytule „Akustycz(nie)zupełnie”, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem. GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej, akustyczno-elektronicznej odsłonie. Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. „Akustycz(nie)zupełnie” skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę.

Na finał koncertów z okazji Dni Siedlec wystąpi Kayah – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak „Za późno”, „Supermenka”, „Na językach”, „Testosteron”, „Prawy do lewego”, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – „Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta została świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów. Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową (Kayah i Bregović, Transoriental Orchestra), klubową (Zebra, JakaJaKayah, Stereo typ), soulową i jazzową (Kamień, Skała), a nawet klasyczną (Kayah & Royal Quartet). W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu MTV Unplugged, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej.