MOK

Aktualności

Powrót

Dzień z pamiętnika Anny Kahan - plenerowa impreza historyczna

18 czerwca 2023 (Niedziela)
godz. 16:00
ul. Pułaskiego

18 czerwca po raz drugi przeniesiemy się w czasie do Siedlec lat 20-tych i 30-tych XX-wieku! Dzięki naszemu „wehikułowi czasu” będziecie mogli przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy Siedlec sprzed stu lat. Na ulicy Pułaskiego, która tego dnia zmieni się w ulicę „Piękną”, spotkacie golibrodę pucybuta, kaligrafa, nosiwodę, gazeciarza, malarza-portrecistę, a także zwykłych mieszkańców i dzieci z tamtego okresu. Będziecie mogli przejechać się dorożką, obejrzeć zabytkowe rowery, motocykle i samochody. Wszyscy chętni będą mogli spróbować wyjątkowych lodów i chałki z masłem, a na pchlim targu kupić starocia i zobaczyć wystawy kolekcjonerskie. W Galerii „w Bramie” dostępna będzie wystawa fotografii archiwalnych Adolfa Ganiewskiego (Gancwola) ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach.

Dzieci i dorosłych zapraszamy na zabawy z dawnych lat przy muzyce, a wszystkich mieszkańców zachęcamy do przebrania się w stroje sprzed lat i wzięcie udziału w pokazie mody – konkursie na najbardziej stylowe ubranie z nagrodami dla wszystkich uczestników.

Teatr Barnaby zaprezentuje spektakl uliczny pt. „Baśń o rycerzu bez konia”. Chętni będą mogli skorzystać z lotów balonem na uwięzi, a o godz. 19:15 zapraszamy na Skwer im. Konstantego Domagały na potańcówkę i koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka.

Na finał, o godz. 21:00 – widowisko światło-dźwięk pt. „Otwieramy drzwi historii – nasz świat sprzed stu lat”, podczas którego przybliżymy historyczne postaci związane z Siedlcami, które miały wpływ także na życie kulturalne całego kraju: Ziutę Buczyńską (w tej roli Julia Buczynska i tancerze ATT LUZ), Jacka Woszczerowicza (Radosław Władziński i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”), Joannę Karpińską (Agnieszka Pasztor), Jadwigę Barszczewską (Agnieszka Janiszewska), Adolfa Gancwola Ganiewskiego (Janusz Mazurek). Narrator: Maciej Gąsiorek; oprawa artystyczna: Alternatywny Teatr Tańca LUZ; muzycy: Edyta Koć – wiolonczela, Marianna Gurne, Maciej Foryszewski – skrzypce, Kacper Jastrzębski – pianino, Maks Piątkiewicz – kontrabas, Katarzyna Jackowska-Enemuo – akordeon; aranżacje muzyczne: Marek Matwiejczyk; scenariusz i reżyseria: Joanna Woszczyńska.

To wszystko, a także wiele innych atrakcji już 18 czerwca na ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Esperanto do ul. Floriańskiej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Siedlec, aby wsiedli do naszego „wehikułu czasu”!

Widowisko dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2023 r.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.