MOK

Aktualności

Powrót

Gala Finałowa V Regionalnego Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów "Wiecznie Młodzi"

16 listopada 2022 (Środa)
godz. 17:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Podczas Gali Finałowej będzie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom V Regionalnego Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów "Wiecznie Młodzi", których prezentacje w kategoriach: śpiew i teatr okażą się najlepszymi.

Wręczenie nagród uświetni swoją obecnością znany duet: Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, którzy zapraszają na koncert najpiękniejszych ballad. Ich mistrzowska gra na dwie gitary oraz wspaniałe głosy sprawią, że będzie to piękna, muzyczna uczta.

Dominika Żukowska to piosenkarka i gitarzystka, związana z nurtem piosenki żeglarskiej i ballad, członkini grupy DNA. Zadebiutowała na scenie szantowej w 1998 roku na festiwalu piosenki żeglarskiej „Mały Kubryk” w Łodzi z zespołem DNA, który powstał w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wcześniej śpiewała w chórze CHIPS w tym samym Centrum Kultury. Z zawodu jest psychologiem i pracuje w szpitalu.

Andrzej Korycki jest piosenkarzem, kompozytorem, gitarzystą i autorem tekstów piosenek, związanym z nurtem piosenki żeglarskiej. Jest członkiem grupy Stare Dzwony i Bluska. Zadebiutował na scenie szantowej w 1983 roku na festiwalu Shanties. Poza szantami wykonuje tradycyjne pieśni ludowe, polskie, rosyjskie i bałkańskie oraz ballady. Na co dzień pracuje jako instruktor w Domu Kultury w Żyrardowie.

Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w kasie MOK, u. Sienkiewicza 63 od 24 października.

W V Regionalnym Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów „Wiecznie Młodzi” w kategorii ŚPIEW wzięło udział 16 zespołów: Zespół Ludowy "Jabłoniacy" (Jabłonna Lacka), Zespół Kameralny UTW (Mordy), Zespół "Eko-Urle", Zespół "Zakrze Śpiewa", Grupa Wokalna UTW (Łosice), Zespół Ludowy "Przesmyczanki", Zespół "Art-Senior" (Węgrów), Zespół "Uli Babki" (Zbuczyn), Zespół "Węgrowianie" (Węgrów), Zespół "Śpiewamy razem" (Mińsk Mazowiecki), Zespół "Gwizdalanki" (Łochów), Grupa Wokalna Klubu Seniora w Olszance, Zespół Wokalny "Niezapominajki" z Dminina, Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy "Wiśniewiacy", Grupa Śpiewacza Białki, Międzypokoleniowy Zespół "Razem" (Kałuszyn).

Komisja w składzie: Anna OstrowskaIwona KobylińskaIzabela Kiryluk postanowiła przyznać:

I MIEJSCE – Zespół "Uli Babki" ze Zbuczyna
II MIEJSCE – Zespół Kameralny UTW w Mordach
III MIEJSCE – Zespół Wokalny "Niezapominajki" z Dminina

W kategorii TEATR DRAMATYCZNY I OBRZĘDOWY wzięło udział 5 teatrów: Teatr "Jak Nie My To Kto?" Stowarzyszenie „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, Zespół "Jar-Senior" Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów, Międzypokoleniowy Zespół "Razem" Dom Kultury w Kałuszynie, Scena Senior MDK Sulejówek, Kabaret "Koziary" Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Komisja w składzie: Katarzyna SzczepaniakJoanna Winnik-WiejaHalina Tunkiewicz postanowiła przyznać:

I MIEJSCE – Teatr "Jak Nie My To Kto?"
Stowarzyszenie „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim

II MIEJSCE – Zespół "Jar-Senior"
Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów

III MIEJSCE – Międzypokoleniowy Zespół "Razem"
Dom Kultury w Kałuszynie

Gala Finałowa V Regionalnego Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów "Wiecznie Młodzi" odbędzie się 16 listopada o godz. 17:00 w sali widowiskowej "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63. Wręczenie nagród uświetni swoją obecnością znany duet: Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, którzy zapraszają na koncert najpiękniejszych ballad.

Festiwal dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 r. w ramach Kampanii Społecznej „Pozwól sobie na eMOCje”.