Gdzie jesteś... Ewo? - spektakl ATT LUZ dla słuchaczy SUTW

13 marca 2019 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Gdzie jesteś… Ewo? to spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, który jest ukłonem w stronę wszystkich kobiet. Piękne i zagubione, skażone poczuciem winy i grzechem Ewy, ale wciąż poszukujące swej prawdziwej drogi i misji… Kobiety… Spektakl jest opowieścią o Nich, o ich delikatności i zagubieniu, ich marzeniach i życiowych rolach. Jest wędrówką do istoty kobiecego serca, ukazaną poprzez poezję i taniec współczesny, który najlepiej oddaje głęboko skrywane uczucia i emocje.

Gościnne wystąpi wokalistka Iwona Kobylińska, znana z zespołów Orkiestra Dni Naszych i Wolni Jak Motyle.

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska, kierownik, choreograf i założyciel Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Akademii Tańca LUZ ART, choreograf wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata. Jest autorką wielu autorskich spektakli tanecznych i musicalowych m.in. Katharsis, Dziwny jest ten świat, Jesteśmy wolni, Wyobraźnia kontra komp, Nasza klasa w PRL-u, Szkło, The Nature of Dance, Dzieci Powstania '44 i Polskie DNA – wolność tańcem malowana.

Alternatywny Teatr Tańca LUZ – założony w 1999 roku skupia młodych, uzdolnionych ludzi, wywodzących się z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, dla których taniec jest prawdziwą życiową pasją. Tancerze LUZ to wielokrotni mistrzowie świata i Europy oraz zdobywcy kilkuset tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski. Jako ambasadorzy polskiej kultury reprezentowali nasz kraj i Siedlce nie tylko na prestiżowych festiwalach i zawodach tanecznych, ale również podczas ważnych uroczystości związanych z kulturą i Polską. Podbili serca publiczności na trzech kontynentach, występując w takich krajach jak: Rosja, Kanada, USA, Słowenia, Niemcy (m.in. w Monachium na Festiwalu Kultury Polsko-Niemieckiej), Austria, Słowacja, Włochy, Ukraina, Czechy, Norwegia, Francja, Węgry, Gibraltar i czterokrotnie w Japonii.

Scenariusz, reżyseria, choreografi, teksty piosenek – Joanna Woszczyńska
Muzyka – Marek Matwiejczyk