Homesick I Sick Home - Spektakl Bcause Dance Company

19 października 2020 (Poniedziałek)

Tożsamość uchodźcy - czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Agresja jest przyczyną czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home w wykonaniu B’cause Dance Company to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

Choreografia: Bartek Woszczyński
Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Beniamin Citkowski, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński
Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Spektakl realizowany w ramach programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycie w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz zgodnie z kalendarzem imprez. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.

Procedury sanitarne w sali widowiskowej "Podlasie" -> KLIK