Hosanna Festival

21 września 2019 (Sobota)
CKiS, ul. Świrskiego 31

Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival” to przede wszystkim  muzyka, radość oraz wielki czas uwielbiania Pana Boga! Impreza od wielu lat przyjmuje tę samą formułę, którą jednak organizatorzy każdego roku starają się wzbogacić o nowe elementy. Festiwal zazwyczaj trwa trzy dni i rozpoczyna się w piątek uroczystą Mszą Świętą inaugurującą  festiwal oraz koncertem Uwielbienia. Sobota to próby akustyczne połączone z elementami warsztatów, a po nich zmagania konkursowe. Dzień kończy koncert gwiazdy wieczoru. Niedziela to wspólna Eucharystia, a po niej przegląd konkursowy w kategorii debiuty. Dawnej organizowany był również przegląd zespołów pielgrzymkowych. Po południu scenę  oddajemy w ręce laureatów sobotniego przeglądu konkursowego, czyli  podmiotów z dorobkiem artystycznym. Zespoły z całej Polski w różnych stylach muzycznych prezentują utwory z pozytywnym przesłaniem. Na koniec dnia następuje najbardziej emocjonujący moment – ogłoszenie werdyktu obu kategorii oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Festiwal zawsze kończy energetyczny koncert gwiazdy wieczoru o randze krajowej.

Program Festivalu:
Piątek – 20 września 2019 r.
Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, ul. Garwolińska 19
18:00 Eucharystia
19:00 Koncert Uwielbienia

Sobota – 21 września 2019 r.
7:00 Próby uczestników przeglądu
15:00 Przegląd konkursowy i obrady jury
18:00 Koncert gwiazdy wieczoru Małe TGD

Niedziela - 22 września 2019
Katedra siedlecka, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce ul. Bpa. I. Świrskiego 31
10:00 Eucharystia
11:30 Próby akustyczne uczestników i gwiazdy
16:00 Koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
19:00 Koncert gwiazdy wieczoru TGD
21:00 Zakończenie

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.