MOK

Aktualności

Powrót

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 SUTW. Koncert Eleni

06 października 2021 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Po raz kolejny Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpocznie nowy rok akademicki. Uroczystość tę uświetni koncert Eleni!

Usłyszymy utwory najnowsze oraz te, które zna cała Polska, jak „Miłość jak wino”, „A słońce sobie lśni”, czy „Tylko w Twoich dłoniach” Będzie to prawdziwa uczta muzyczna i podróż do najpiękniejszych wspomnień.

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. „Lovers”.

Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”.

Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie. Koncertowała także w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski.

Spotkanie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.