MOK

Aktualności

Powrót

Jackonalia III Wieku

19 czerwca 2019 (Środa)
godz. 15:00
Plac gen. Sikorskiego

Po raz pierwszy w Siedlcach odbędą się Jackonalia III Wieku, czyli Święto Seniorów-Studentów. Wydarzenie jest dedykowane osobom w wieku emerytalnym. Będzie to wspaniała okazja do integracji środowiska seniorów, jak również do pokazania, jak dużą i ważną grupę w naszym mieście stanowią osoby w wieku 60 plus.

O godz. 15.00 spotykamy się na Skwerze przy fontannie (ul. Pułaskiego 6), skąd wyruszy barwny pochód na pl. gen. Sikorskiego, gdzie Prezydent Miasta Siedlce, jak nakazuje tradycja, przekaże klucze do miasta Studentom-Seniorom oraz ogłosi Króla i Królową Jackonaliów III Wieku 2019.

Ok. godz. 15.45 rozpoczną się prezentacje grup artystycznych działających w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Na scenie zaprezentują się: Teatr SUTW w sztuce na podstawie dramatu Wiesława Myśliwskiego „Drzewo”, Zespół Taneczny „Zakochani w Tańcu”, który pokaże cztery układy taneczne – zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego, Zespół Wokalny Art Styl, w którego wykonaniu usłyszymy znane i lubiane przeboje z polskiej sceny muzycznej, Kabaret „Wióry lecą” zaprezentuje trzy scenki z życia seniora oraz Chór SUTW, który przedstawi fragment swojego 10-letniego już dorobku. Będzie to prawdziwa uczta artystyczna.

O godz. 18.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy, najbardziej barwny strój. Aby wziąć udział w konkursie trzeba mieć status Seniora oraz zgłosić chęć udziału w konkursie. Zgłoszenia należy dokonać w dniu wydarzenia w sekretariacie imprezy – namiot MOK na Placu gen. Sikorskiego.

O godz. 19.00 rozpocznie się koncert „Piosenki z klasą” w wykonaniu Olgi Bończyk z zespołem. Na program składają się najpiękniejsze piosenki filmowe, niezapomniane stare polskie przeboje pisane przez takich mistrzów jak Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski. W koncercie znajdą się także piosenki autorskie z ostatniej płyty artystki „Piąta Rano”.

Godz. 20.30 to Dancing z DJ Wiką, najstarszą DJ-ką w Polsce. Przy znanych rytmach będzie można miło spędzić czas w czasie miejskiej potańcówki.

Ponadto w Strefie Seniora będzie można skorzystać z porad medycznych, zbadać bezpłatnie wzrok, dowiedzieć się jak zachować dobrą pamięć w wieku seniorskim oraz jak poprawnie chodzić z kijami nordic walking.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.