MOK

Aktualności

Powrót

Jazz Dzieciom - koncert zespołu Playing Family

24 kwietnia 2024 (Środa)
godz. 12:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

„Jazz Dzieciom” to edukacyjny projekt koncertów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, przedstawiający historię początków jazzu. Realizowany jest przez krakowski zespół Playing Family, który powstał w Krakowie w 1964 r. i oryginalnie wykonywał głównie jazz tradycyjny, z epoki lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

W roku 2021  zespół reaktywował się w odnowionym składzie, choć z istotnymi koligacjami: Leszek Nowotarski (syn lidera oryginalnego składu) – saksofon, Robert Szczerba (absolwent klasy puzonu prof. Andrzeja Czechowskiego) – puzon, Piotr Nowak – trąbka, Szymon Wojnarowicz – fortepian, Szymon Frankowski – kontrabas, Michał Peiker – perkusja.

Członkowie zespołu to zawodowi nauczyciele, na co dzień pracujący z młodzieżą w placówkach szkolnych i oświatowych. Podczas koncertu muzycy przedstawiają historię początków jazzu (dixielandu), prezentują instrumenty, na których grają. Opowiadają o historii ich powstania, budowie i technice gry. Wszystko to jest okraszone przykładami muzycznymi z bajek, filmów, seriali i najbardziej znanych motywów melodycznych z zakresu danego instrumentu.

Artyści angażują młodą widownię w twórczą interakcję, wspólne muzykowanie (dzieci mogą spróbować grać na niektórych instrumentach). Na koniec koncertu muzycy i dzieci uczestniczą w specjalnej paradzie wzorowanej na tych, które odbywały się w Nowym Orleanie w początkach XX wieku, kiedy powstawał jazz.

Koncert realizowany w ramach Jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Finansowanie: Samorząd Województwa Mazowieckiego

BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!
Wstęp wolny - rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 25. Liczba miejsc ograniczona.