MOK

Aktualności

Powrót

Kolędować Małemu - Przesłuchania konkursowe

17 stycznia 2017 (Wtorek)
godz. 09:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zapraszają na XII konkurs kolęd i pastorałek
„KOLĘDOWAĆ MAŁEMU”

Cel konkursu:
- upowszechnianie idei kolędowania oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia
- promowanie artystycznej twórczości dzieci i młodzieży

Regulamin konkursu:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół i przedszkolaków z miasta Siedlce. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w następujących kategoriach:

Przedszkola
Szkoły Podstawowe klasy I – III
Szkoły Podstawowe klasy IV – VI
Gimnazja
Szkoły Ponadgimnazjalne

Przedszkola mogą zgłosić maksymalnie dwie piosenki zaś szkoły maksymalnie po dwie piosenki w każdej kategorii wiekowej (solista, duet, grupa muzyczna max. do 5 osób).

Piosenki powinny być wykonywane z podkładem muzycznym (tzw. półplayback – kaseta, compact disc), który należy dostarczyć wraz z opisem na 1 godz. przed przesłuchaniem konkursowym.

Przesłuchania eliminacyjne uczestników konkursu odbędą się, dnia 17 stycznia 2017 roku (wtorek) - od godz. 9.00 Przedszkola, od godz. 10.30 Szkoły Podstawowe, od godz. 12.00 Gimnazja i od godz. 13.30 Szkoły Ponadgimnazjalne, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6.

Najlepsi wykonawcy w swoich kategoriach wybrani po przesłuchaniach eliminacyjnych wystąpią w koncercie finałowym w dniu 26 stycznia 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Sienkiewicza 63.

Zgłoszenia do konkursu (tylko i wyłącznie na formularzu elektronicznym) powinny zawierać:
Imię i nazwisko wykonawcy (nazwa zespołu), ilość wykonawców, kategoria wiekowa, klasa, nazwa i dane placówki, imię i nazwisko oraz telefon i adres e-mail instruktora (opiekuna), tytuł utworu, nazwisko autora tekstu i kompozytora, czas trwania występu i wymagania techniczne, oraz ewentualnie zespół muzyczny akompaniujący z podaniem instrumentów oraz imion i nazwisk muzyków.

Organizator zapewnia nagłośnienie. Instrumenty muzyczne własne wykonawców.

Zgłoszenia należy dokonać do dnia 9 stycznia 2017 r. na formularzu elektronicznym dostępnym na stronie www.sts-siedlce.pl.

Lista wykonawców i kolejność występów zostanie opublikowana do dnia 13 stycznia 2017 r. na stronie www.sts-siedlce.pl.

Najlepsi wykonawcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Regulamin przewiduje również wyróżnienia dla opiekunów.