MOK

Aktualności

Powrót

Kolej transsyberyjska - spotkanie Tomasza Tułaka ze słuchaczmi SUTW

23 maja 2018 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

23 maja 2018 r. w ramach spotkan Siedleckiego uniwersytetu trzeciego wieku odbędzie się spotkanie z Panem Tomaszem Tułakiem  pt. „Kolej transsyberyjska”

Tym razem wybierzemy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał i popłyniemy w rejs po nim. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomasz Tułak – pilot i właściciel biura Om Tramping, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin, w góry Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Płn. i większość krajów Ameryki Płd. Om Tramping

Klub: www.omtramping.pl

Spotkanie realizowane w ramach projektu Fundacji DONUM "Ten cenny czas" finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.