MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego dla słuchaczy SUTW

10 listopada 2021 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Po raz kolejny będziemy mieli zaszczyt gościć niezwykły gitarowy duet – Dominikę Żukowską i Andrzeja Koryckiego. Duet, którego terminarz wypełniony jest po brzegi, gdyż grają ok. dwustu koncertów każdego roku. Od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej, których twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz głębią tekstów. W czasie koncertu słuchacze Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku usłyszą wiele poruszających ballad, m.in. „Modlitwę”, „Pożegnanie Polski” czy „Pieśń gruzińską”. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu, mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują rzeszę odbiorców.

Artyści z niezwykłą łatwością nawiązują kontakt z publicznością, dlatego ich koncerty są niezapomnianym spotkaniem.

Dominika Żukowska – piosenkarka i gitarzystka, związana z nurtem piosenki żeglarskiej i ballad. Członek grupy DNA. Zadebiutowała na scenie szantowej w 1998 roku na festiwalu piosenki żeglarskiej „Mały Kubryk” w Łodzi z zespołem DNA, który powstał w Centrum Kultury w Żyrardowie. Wcześniej śpiewała w chórze CHIPS w tym samym Centrum Kultury. Z zawodu jest psychologiem i pracuje w szpitalu.

Andrzej Korycki – piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów piosenek, związany z nurtem piosenki żeglarskiej. Członek grupy Stare Dzwony i Bluska. Zadebiutował na scenie szantowej w 1983 roku na festiwalu Shanties. Poza szantami wykonuje tradycyjne pieśni ludowe, polskie, rosyjskie i bałkańskie oraz ballady. Na co dzień pracuje jako instruktor w Domu Kultury w Żyrardowie.

Spotkanie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.