MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Jarka Tioskowa i Pawła "Szuchera" Szuszkiewicza dla słuchaczy SUTW

06 kwietnia 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Klubowe Granie to duet akustyczny założony przez Jarka Tioskowa – wokalistę i gitarzystę legendy polskiego Blues-Rocka – zespołu Kasa Chorych oraz Pawła „Szuchera” Szuszkiewicza – gitarzystę, kompozytora, autora tekstów (Bracia i Siostry, Jan Gałach Band, Muzzy Friends Band).

Muzyka jaką wykonują nawiązuje do szeroko pojętej muzyki okołobluesowej. W repertuarze mają zarówno autorskie kompozycje, jak również własne aranżacje znanych utworów, m.in. zespołów The Beatles i Dżem. Ich koncert to muzyczne spotkanie ze słuchaczem, którego przebieg nie jest znany samym wykonawcom. Jak sami twierdzą – „Jesteśmy, żeby bawić i się bawić!”.

Jarosław Tioskow – polski gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, kompozytor. Wspólnie z Ryszardem Skibińskim założył w Białymstoku w roku 1976 zespół Kasa Chorych. Po rozwiązaniu zespołu w 1984 roku dalej prowadził działalność muzyczną w wielu zespołach.

Paweł „Szucher” Szuszkiewicz – został zarażony pasją do gitary na obozie harcerskim. W wieku 11 lat zaczął uczęszczać do ogniska muzycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Supraślu, które przekształciło się w zespół Trabant Blues. Współzałożyciel grupy Blue Water.

Koncert wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.