MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria pt. "Wielkie dzieła kameralne"

19 marca 2023 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki kameralnej w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Aleksandria, który wystąpi w nowym w składzie: Szymon Telecki – kierownik artystyczny, I skrzypce, Maciej Foryszewski – II skrzypce, Piotr Grabowicz – altówka, Edyta Koć – wiolonczela. Razem z Kwartetem gościnnie wystąpi pianista Paweł Pawlik.

Podczas koncertu usłyszymy wybitne dzieła kameralne kompozytorów polskich, cieszące się należytą popularnością. Od I kwartetu smyczkowego Stanisława Moniuszki, który w swej formie i estetyce nawiązuje jeszcze do stylu klasyków wiedeńskich, aż do pełnego ekspresji III kwartetu smyczkowego Pawła Łukaszewskiego, napisanego w 2006 roku. Obok muzyki polskiej zabrzmią również wybrane części wielkich kwintetów fortepianowych Roberta Schumanna i Johannesa Brahmsa oraz znane wariacje o nazwie „Pstrąg” z Kwintetu fortepianowego A-dur Franciszka Schuberta.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.