MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Macieja Turkowskiego & Apple Pie

19 listopada 2019 (Wtorek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Wspólny występ Macieja Turkowskiego z zespołem Apple Pie nie powinien nikogo dziwić. Mimo, że artyści ci reprezentują odmienne światy muzyczne, to ich drogi przeplatały się już w przeszłości niejednokrotnie. Muzycy zespołu brali udział w wielu projektach muzycznych Turkowskiego, a Apple Pie korzystał z repertuaru Maćka podczas swoich występów.

Podczas listopadowego koncertu zaprezentują przede wszystkim piosenki z kompozycjami Turkowskiego, w aranżacjach muzyków Apple Pie. Gościnnie zaśpiewa również Anna Przedlacka.

Maciej Turkowski – muzyk, kompozytor, instruktor, pedagog, laureat nagrody Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki 2008”. Pod jego kierownictwem artystycznym w Miejskim Ośrodku Kultury działa Grupa Piosenki Poetyckiej i zespół Niekompletni.

Apple Pie to pięciu dżentelmenów o zawadiackiej naturze i bezkompromisowym podejściu do muzyki. W swojej twórczości łączą z pozoru przeciwstawne gatunki – jazgot gitarowy przeplatają popowymi melodiami, by za chwilę wejść w elektroniczny trans skonfrontowany z brzmieniem gitary akustycznej. Wszystko to podane w post-rockowym sosie.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK:
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45,
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 oraz godzinę przed koncertem.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.