MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Stanisławy Celińskiej dla słuchaczy SUTW

08 marca 2023 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Stanisława Celińska – znakomita i wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Wyjątkowe, emocjonalne interpretacje, empatia i charyzma artystki sprawiają, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku.

Jej pierwszy występ jako piosenkarki podczas VII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 1969, przyniósł wyróżnienie za utwór „Ptakom podobni” oraz nagrodę za debiut. Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt, dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości i umiejętnościom interpretacyjnym. Do klasyki przeszedł jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” w 1994 r.

W maju 2015 r. ukazał się album „Atramentowa…”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestseller Empiku 2015.

Sukces zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań. W maju 2018 r. odbyła się premiera płyty zatytułowanej „Malinowa…”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 r. Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”. W czerwcu podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono na scenie platynową płytę „Malinowej…”.

W maju 2020 r. ukazał się album „Jesienna…”, a w maju 2022 r. najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko – „Przytul”. To kolejna ciekawa odsłona muzycznych dokonań tego niezwykłego duetu i odpowiedź artystki na problemy współczesnego świata.

Podczas koncertu dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaprezentuje materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt.

Artystce na scenie towarzyszyć będą wybitni muzycy tworzący zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko:
Wojciech Olszewski – fortepian, organy Hammonda,
Kuba Frydrych – gitary: klasyczna, akustyczna, elektryczna, mandolina,
Krzysztof Samela – kontrabas, gitara basowa,
Julia Muraszko – skrzypce,
Paweł Pełczyński – saksofon barytonowy, sopranowy, tenorowy, flet,
Janusz Muraszko – akordeon,
Maciej Muraszko – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, perkusja.

Wydarzenie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.