MOK

Aktualności

Powrót

Koncert ZPiT ZS "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz pt. "Na balu u Księżnej Oli"

26 września 2023 (Wtorek)
godz. 10:00 12:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Koncert powstał z myślą o edukacji historycznej i obyczajowej dotyczącej postaci Księżnej Aleksandry Ogińskiej. Tak, aby dla młodych siedlczan nie była ona anonimową postacią, a dobrą znajomą – Olą.

Tancerze grupy podstawowej Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz w artystyczny sposób przedstawią przygotowania do balu, który ma odbyć się na dworze panującej w Siedlcach Księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Podczas koncertu zaprezentowane będą tańce dworskie z drugiej połowy XVIII wieku, takie jak gawot, kontredans, lendler oraz polonez. Przedstawione będą także zwyczaje towarzyskie ówcześnie panujące w kręgach dworskich, np. zapisywanie w karneciku kolejnych partnerów do tańca czy zabawy towarzyskie. Wszystko to wykonane w barwnych, dworskich strojach i stylizacjach z epoki.

Ze względu na potrzebę dostosowania środków przekazu do wieku uczestników, starszaków z przedszkoli i uczniów klas I-III zapraszamy na godz. 10:00. Natomiast uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na godz. 12:00.

FORMULARZ REZERWACJI MIEJSC DLA SZKÓŁ / PRZEDSZKOLI / PLACÓWEK OŚWIATOWYCH - KLIK

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.