MOK

Aktualności

Powrót

Koncert Zespołu Artystycznego Seniorynki dla słuchaczy SUTW

14 grudnia 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Zespół Artystyczny Seniorynki zaprasza słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, który przeniesie słuchaczy w muzyczny klimat lat 20. i 30. XX wieku. Program został opracowany i wykonany zostanie z sercem i miłością do muzyki.

Zespół Artystyczny Seniorynki działa od 18 lat. Początkowo w ramach Klubu Seniora „Zdrowie”, działając w zamkniętej niszy, a po utworzeniu Stowarzyszenia od 12 lat dla mieszkańców miasta i okolic. Czas pokazał, że podjęcie tej decyzji było trafne i zaowocowało rozwojem i rozkwitem aktywności Seniorynek.

Zespół tworzą seniorzy w wieku od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu lat, pełni pasji i miłości do muzyki, aktywnie przeżywając czas jesieni swego życia.

Obecny skład Zespołu to: Grażyna Bednarzak, Jolanta Puszkarska, Jagoda Jaworska, Elżbieta Drabarek, Krystyna Krupa, Krystyna Piekart, Elżbieta Langowska, Elżbieta Rzewuska, Janina Kałużna, Ziuta Izdebska, Renia Połaska, Krystyna Janiak, Marzena Sałata, Marian Leśniak i Stanisław Omelańczuk.

Ozdobą i mocnym atutem Zespołu jest kapela w składzie: Antoni Perz – akordeon, Marek Mężyński – instrumenty klawiszowe, Jarosław Miler – gitara akustyczna, Andrzej Dmowski – gitara basowa, Władysław Matejko – klarnet, Waldemar Strzałek – instrumenty perkusyjne.

Kierownikiem zespołu, autorką scenariusza, reżyserem i prowadzącą koncerty jest Jadwiga Stachowska.

Wydarzenie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.