MOK

Aktualności

Powrót

Koncert online Edyty Kobylińskiej i Macieja Turkowskiego

03 kwietnia 2020 (Piątek)
godz. 19:00
YouTube MOK

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu wokalistki Edyty Kobylińskiej, której akompaniować na gitarze będzie Maciej Turkowski. Koncert zarejestrowany w studiu nagraniowym Akademii Sztuk "Piękna 7" udostępnimy na naszym kanale YouTube (KLIK) w piątek, 3 kwietnia, o godz. 19:00.

Edyta to wokalistka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach pod kierownictwem Macieja Turkowskiego. Jest laureatką drugiej nagrody w Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary" oraz w Wiosennej Giełdzie Piosenki. Otrzymała także wyróżnienie w konkursie piosenki autorskiej odbywającym się w Józefowie. Muzyka jest jej największą pasją.

Z Maciejem Turkowskim poznała się na zajęciach wokalno-instrumentalnych już w wieku 8 lat i marzyła o tym, aby nauczyć się śpiewać oraz grać na gitarze. Tak rozpoczęła się ta muzyczna przygoda.

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do wysłuchania historii jaką pragnie opowiedzieć ta dwójka.

Piosenka - rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, jeśli się chce oddalić znudzenie, jeśli się jest bogatym lub lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym.