MOK

Aktualności

Powrót

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

24 września 2020 (Czwartek)
godz. 08:30 9:45 11:00 12:15
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie w roku szkolnym 2020/2021. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 24 września zapraszamy na koncerty pt. Saksofony – blaszane czy drewniane?

Zapraszamy na koncert z saksofonem w roli głównej. Instrument ten został skonstruowany w XIX wieku przez belgijskiego budowniczego Adolfa Saxa i od jego nazwiska wziął swoją nazwę. Mimo, że korpus saksofonu zbudowany jest z metalu, to zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych. Dlaczego tak jest? – tę zagadkę rozwiążemy wspólnie podczas koncertu. Wielu z nas saksofon kojarzy się z jazzem, a jak mógłby zabrzmieć w interpretacjach muzyki napisanej zanim powstał sam instrument? Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego w naszym programie znajdzie się także repertuar klasyczny, nie zabraknie w nim również przebojów muzyki rozrywkowej, zaaranżowanych na zespół saksofonów.

Dzieciom pragniemy zaprezentować członków rodziny saksofonów różniących się wielkością, wyglądem i brzmieniem oraz odkryć niektóre z ich tajemnic.

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo. Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 28 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona!!!

Terminy kolejnych koncertów:

* 29 października – „Muzyka na dworze Jagiellonów”
* 26 listopada – „Dzikie Jabłka – etniczne wariacje”
* 17 grudnia – „Taneczny świat Fryderyka Chopina”
* 14 stycznia – „Muzyczne metropolie - Londyn/W cieniu Big Bena”
* 18 lutego – „Jarosław Praszczałek – radości i sutki Demeter”
* 18 marca – „Tajemnice kameralistyki – trio/Od pomysłu do utworu”
* 29 kwietnia – „Z albumu polskiej piosenki/Przepis na muzykę”
* 13 maja – „Od liryki do groteski/Cuda i dziwy”
* 10 czerwca – „Poznajcie Ludwika Beethovenowi w 250 rocznicę urodzin"