Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

27 października 2022 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na kolejne koncerty zatytułowane „Poznajcie Jana Sebastiana” i „Jan Sebastian Bach – gwiazda, która rozbłysła po latach” zapraszamy 27 października.

Jan Sebastian Bach za życia był znany i ceniony głównie jako organista i kantor, a jego geniusz kompozytorski doceniono dopiero wiele lat po śmierci. Dziś uważany jest za jednego z największych twórców muzyki barokowej. W repertuarze koncertu znajdą się najbardziej znane bachowskie utwory, jak Aria na strunie G, Toccata d-moll, a także fragmenty kantat, barokowe tańce, koncerty czy suity.

Opowieść dla dzieci również osnujemy wokół postaci i dzieł wielkiego kantora z Lipska. Kiedyś i on był dzieckiem, a gdy dorósł chętnie komponował drobne utwory także dla swoich uczniów.

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
• 24 listopada 2022 r. - Cygańska karawana
• 15 grudnia 2022 r. - Kraina Tanga // Astor Piazzolla – król nowego tanga
• 19 stycznia 2023 r. - Kurtyna idzie w górę! // W świecie opery i operetki
• 2 lutego 2023 r. - Zapisane w starych księgach // Na styku średniowiecza i renesansu
• 30 marca 2023 r. - Bajki robotów // Fantastyczny świat bajek
• 27 kwietnia 2023 r. - Smyczkowa rodzina // Tajemnice kameralistyki – kwartet smyczkowy
• 11 maja 2023 r. - W teatrze muzycznym: Jarosław Praszczałek – Pan Twardowski
• 15 czerwca 2023 r. - W królestwie trolli // Muzyka północy