MOK

Aktualności

Powrót

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

27 kwietnia 2023 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na kolejne koncerty atytułowane „Smyczkowa rodzina” i „Tajemnice kameralistyki – kwartet smyczkowy” zapraszamy 27 kwietnia.

Kwartet smyczkowy tworzą dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Skład ten został upowszechniony przez klasyków wiedeńskich w drugiej połowie XVIII wieku i do dziś uważany jest za najdoskonalszy zespół kameralny, w którym instrumentaliści muzykują jak równorzędni partnerzy. Odkrywaniu tajemnic kameralnego muzykowania towarzyszyć będą kompozycje mistrzów muzyki klasycznej, awangardowe brzmienia XX wieku, przykłady muzyki jazzowej i filmowej.

Najmłodszych słuchaczy zabierzemy – razem z tytułową „smyczkową rodziną” – do świata muzyki kameralnej, granej przez dwa, trzy lub cztery instrumenty. Zdradzimy Wam sekrety budowy instrumentów oraz opowiemy ich ciekawą historię.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
• 11 maja 2023 r. - W teatrze muzycznym: Jarosław Praszczałek – Pan Twardowski
• 15 czerwca 2023 r. - W królestwie trolli // Muzyka północy