Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

21 września 2023 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „Cztery mile za Warszawą” zapraszamy 21 września.

Pibiiip! Pibiiip! Uwaga, to pełna samochodów warszawska ulica! Na rogu można zobaczyć fabrykę, gdzie od rana do nocy pracują przemysłowe maszyny. Zaraz za blokami znajduje się podwórko. Chcecie spędzić czas z miejscowymi dziećmi? Miasto dzieli na pół rzeka Wisła, którą płyną flisacy, przewożący swoje towary. Po pracy śpiewają i tańcują, przy dźwiękach fujarki oraz skrzypiec. Z pobliskich pól i pastwisk docierają do nas dźwięki obrzędowych przyśpiewek, które zawsze towarzyszą tu obowiązkom. A w starej karczmie rozbrzmiewają ballady gitarowe. Jesteście ciekawi tych ludowych opowieści?

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
26 października 2023 r.
Witajcie w naszej bajce // Z albumu polskiej piosenki: Andrzej Korzyński