MOK

Aktualności

Powrót

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

19 kwietnia 2018 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

„Muzyczne Qui pro quo” i „Kalejdoskop rytmów i melodii” - koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie” dla uczniów siedleckich szkół i przedszkoli w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

Każdy z instrumentów, które usłyszymy należy do innej muzycznej rodziny. Czy można więc połączyć znany z subtelnego dźwięku flet z akordeonem, który w tangach brzmi zarazem drapieżnie i melancholijnie? Jaki uzyskamy efekt, gdy dodamy do nich kontrabas — instrument o najniższej skali i gitarę grającą ogniste hiszpańskie rytmy? Odpowiedzi na te pytania przyniesie koncert, w którym królować będą różnorodność, zmienność i, jak wskazuje tytuł, zabawne nieporozumienia. Jego bogaty, ułożony w zaskakujący sposób, repertuar pozwoli słuchaczom zwiedzić wiele muzycznych krain.

Dzieciom przedstawimy zaś muzyczny kalejdoskop, pełen rozmaitych barw, rytmów i melodii.

Elżbieta DROZDOWSKA/Agnieszka ROGOWIECKA – flet,
Piotr KOPIETZ/Jacek MAŁACHOWSKI – akordeon,
Adam WOCH/Mateusz KOWALSKI – gitara,
Łukasz OWCZYNNIKOW – kontrabas.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2017/2018. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

W roku szkolnym 2017 / 2018 proponujemy godziny: 8.30, 9.30, 10.30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS. Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
10 maja 2018 r.: PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
7 czerwca 2018 r.: IGNACY JAN PADEREWSKI – ARTYSTA I MĄŻ STANU/MALI CZARODZIEJE