Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małej Filharmonie"

07 grudnia 2017 (Czwartek)
godz. 08:30 09:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Wielki teatr świata i Zaczarowany kociołekkoncerty dla uczniów siedleckich szkół i przedszkoli w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

Scena teatralna to niezwykłe miejsce. Często przedstawia się na niej historie, które nigdy się nie zdarzyły i bohaterów, którzy nigdy nie istnieli. Widzowie, poddając się chętnie magii teatru, zwykle zaczynają zastanawiać się na tym, co też ich spotkało w życiu i jakie role im samym przyszło odegrać. Proponowany Wielki teatr świata został oparty m.in. na tekstach dramatów Williama Szekspira, Sławomira Mrożka i Pedra Calderona, od którego zapożyczyliśmy tytuł tego poetycko-muzycznego koncertu.

Nasz teatr nie wymaga wielkich scen ani wyszukanych dekoracji. Scenografię zastąpi w nim muzyka. Dźwięki fortepianu i ciekawych instrumentów perkusyjnych przeobrażą każde najzwyklejsze nawet wnętrze w przestrzeń dla teatralnych czarów, które dzięki bajkowym postaciom będą także atrakcyjne dla najmłodszej publiczności.

Cezary NOWAK – aktor
Jarema JAROSIŃSKI / Radosław MYSŁEK – perkusja
Tomasz PAWŁOWSKI / Wojciech ŚWIĘTOŃSKI – fortepian

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2017/2018. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

W roku szkolnym 2017 / 2018 proponujemy godziny: 8.30, 9.30, 10.30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS. Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
4 stycznia 2018 r.: LUDWIG VAN BEETHOVEN - PORTRET KOMPOZYTORA/ GŁOWA PEŁNA DŹWIĘKÓW
15 lutego 2018 r.: SZALONE LATA DWUDZIESTE/TO BYŁ BAL!
8 marca 2018 r.: SACRUM I PROFANUM/OD BAŚNI DO BAŚNI
19 kwietnia 2018 r.: MUZYCZNE QUI PRO QUO/KALEJDOSKOP RYTMÓW I MELODII