Konkurs "Piosenki moich rodziców"

18 maja 2018 (Piątek)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zapraszają na XX Jubileuszowy Konkurs PIOSENKI MOICH RODZICÓW.

Cel konkursu:
- popularyzacja śpiewania polskich piosenek
- promowanie artystycznej twórczości dzieci i młodzieży

Regulamin konkursu:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół i przedszkolaków z miasta Siedlce i Powiatu Siedleckiego. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w następujących kategoriach:

Przedszkola
Szkoły Podstawowe - klasy I – III
Szkoły Podstawowe - klasy IV – VI
Szkoły Podstawowe - klasy VII i oddziały gimnazjalne
Szkoły Ponadgimnazjalne

Przedszkola mogą zgłosić do Konkursu maksymalnie dwie piosenki zaś szkoły maksymalnie po dwie piosenki w każdej kategorii wiekowej (solista, duet, grupa muzyczna do 5 osób). Organizator zapewnia nagłośnienie. Instrumenty własne wykonawców.

Piosenki powinny być wykonywane z podkładem muzycznym (tzw. półplayback), a pliki muzyczne należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego w formacie mp3 (max 4MB).

Przesłuchania eliminacyjne uczestników konkursu odbędą się w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, dnia 18 maja 2018 roku (piątek):
- od godz. 9:00 Przedszkola,
- od godz.11:00 Szkoły Podstawowe,
- od godz. 14:00 Szkoły Ponadgimnazjalne.

Najlepsi wykonawcy w swoich kategoriach wybrani po przesłuchaniach eliminacyjnych spotkają się w koncercie finałowym 3 czerwca 2018 roku o godz. 16:00 w Amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego 1 (w przypadku opadów deszczu impreza zostanie przeniesiona na Lodowisko przy ul. Prusa 6).

Zgłoszenia do konkursu, obejmujące polskie utwory charakterystyczne dla muzyki XX wieku, należy dokonać do 11 maja 2018 r. tylko i wyłącznie na formularzu elektronicznym.

Lista wykonawców i kolejność występów zostanie opublikowana do dnia 16 maja 2018 r. na stronie www.sts-siedlce.pl.

Najlepsi wykonawcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Regulamin przewiduje również wyróżnienia dla opiekunów.