MOK

Aktualności

Powrót

LUZ Summer Dance Workshop 2020

16 sierpnia 2020 (Niedziela)
godz. 09:00
Miejski Ośrodek Kultury

Już od 16 sierpnia startujemy artystycznie i tanecznie, bezwirusowo i bezpiecznie – LUZ Summer Dance Workshop 2020!

Przedstawiamy Wam naszych fantastycznych instruktorów:
Włodek Kołobycz,
Ilona Gumowska,
Ula Woszczyńska,
Marek Ludwisiak,
Szymon Osiński,
Bartek Woszczynski.

Włodek Kołobycz - jazz
Szkolił się pod okiem wielu znakomitych pedagogów w Nowym Jorku, Los Angeles i Paryżu. Brał udział w projekcie „Rock Loves Chopin” w Arena Di Verona we Włoszech oraz chińskim Shenzen. Tańczył w Teatrze Cieni w Warszawie oraz Warszawskiej Operze Kameralnej, był tancerzem trasy koncertowej „Love 2 Love” Edyty Górniak, został również finalistą 8. edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!” i półfinalistą pierwszej polskiej edycji programu „World Of Dance”.

Swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał jeszcze na Ukrainie, ale na poważnie związał się z tańcem w wieku 12 lat. Po przeprowadzce do Nysy tańczył w zespole Tanero, potem w Opolskim zespole „Pech”. Brał udział w wielu mistrzostwach Polski i Świata IDO, gdzie często stawał na podium, a w 2012 roku zdobył tytuł Mistrza Europy. W Warszawie mieszka od 2013 r., a aktualnie jest związany z zespołem Yuldance. Z wyróżnieniem ukończył dwuletni kurs instruktorski przy Mazowieckim Instytucie Kultury oraz czteromiesięczny intensywny kurs Professional Semester w Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

Ilona Gumowska - jazz, modern
Przez 8 lat trenowała gimnastykę artystyczną, a od 5 lat zajmuje się tańcem, głównie współczesnym. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku "Choreografia i techniki tańca" oraz studentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Występowała na scenie Teatru Rampa w Warszawie, w Teatrze V6 w Łodzi oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała z Grupą Kreators, choreografem Krzysztofem Skolimowskim oraz Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Wzięła udział w międzynarodowym projekcie artystycznym „Ciało w mieście” organizowanym przez paryski zespół Héliotropion Company. Występowała w różnych produkcjach i projektach, między innymi w prawykonaniu utworu Exkurs Szymona Brzóski przez Baltic Neopolis Orchestra w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w musicalu „Chopin must die” Marcina Wrony w The Mermaid Theatre w Londynie, w spektaklu taneczno-muzycznym Kai Kołodziejczyk podczas Kongresu International Society for the Performing Arts we Wrocławiu oraz w spektaklu „Sowers” na Festiwalu Kultur Świata w Berlinie.

Marek Ludwisiak
Tancerz, choreograf i pedagog tańca. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Łodzi oraz studiował w Amsterdam School of the Arts. Stypendysta Fundacji im. Stefana Batorego i Fundacji Balet w Szczecinie. Wystąpił w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku. Tańczył w wielu zespołach baletowych w kraju i za granicą, miedzy innymi w Polskim Teatrze Tańca Balet Poznański, Theatre Magdeburg,Theatre Kaisetslautern,Theatre Bremerhaven,Theatre Cottbus, Teatrze Muzycznym w Łodzi, Operze na Zamku w Szczecinie. Obsadzono go w wielu solistycznych rolach, m.in. Pana Młodego w Les Noces, Don Jose w Carmen, Franca w Coppelii, Pulcinelli w balecie Pulcinella i wielu innych. Tancerz i pedagog tańca klasycznego Warsaw Ballet. Dyrektor artystyczny Opolskiego Festiwalu Tańca 2017 oraz twórca Łódzkiego Teatru Tańca. Członek ZASP od 2015.Obecnie wolny artysta.

Bartek Woszczyński
Tancerz oraz choreograf, absolwent londyńskiej wyższej szkoły Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Swoją prrzygodę z tańcem rozpoczął w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach. Tańcząc w LUZie zdobywał liczne nagrody oraz tytuły. Występował jako solista w spektaklacj ATT LUZ m.in. "Jesteśmy Wolni", "Nasza Klasa w PRL-u", czy "Szkło". Współpracował z takimi choreografami jak Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Mari Carrasco, czy Yong Sean Liu. Przez trzy sezony związany był z duńskim teatrem tańca Black Box Dance Theatre. Tworzył choreografie do m.in. modowego filmu On/Off London Fashion Week. Występował również w kanadyjskim tanecznym filmie.

Jego choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii, Białorusi, Portugalii oraz Korei Południowej. Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak "Symetria"‚ "After the Past" (z premierą w National Theatre of Korea w Seulu, Korea Płd.), "Release me, not." (z premierą na Quinzena de Danca de Almada w Portugalii), czy "The Perfect World" (spektaklu solowego, który zdobył pierwszą nagrodę w Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca). Tworzył choreografie m.in. dla Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, YDA | Swindon Dance, YDA | Exeter, Warsaw Ballet, a obecnie dla Teatru Tańca Zawirowania.

Urszula Woszczyńska
Wieloletnia tancerka Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Absolwentka kulturoznawstwa na wydziale Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dyplomowany instruktor fitness. Obecnie instruktorka w Akademii Tańca LUZ ART. Wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i świata w tańcu jazz, modern i show dance. Na swoim koncie ma m.in. Złoty Puchar Świata - Mini Formacja Modern Dance Seniorzy (Mikołajki 2012), Brązowy Puchar Świata w kat. Mini Formacje Modern Seniorzy (Mikołajki 2009), Wicemistrzostwo Świata w kat. Mini Formacje Modern Dance Seniorzy (Kanada 2009), Wicemistrzostwo Świata w kat. Duety Jazz Dance Seniorzy (Mikołajki 2010), Mistrzostwo Polski w kat. Duety Show Dance Seniorzy - Tarnowo Podgórne 2011. Urszula brała udział w spektaklach ATT LUZ tj. „Symetria”, „Szkło”, „Nasza Klasa w PRL-u”, „The nature of dance”, „Kolory Nadziei”, które wystawiano nie tylko w Polsce, ale również we Francji oraz Japonii. Wieloletni staż w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ pozwolił jej współpracować z takimi choreografami jak Thierry Verger, Robert Śliżewski, Stephen Quildan, Lil Phil, Marcel Barrett czy Bartek Woszczyński. Krótkometrażowy film „â Followed”, w którym tańczyła zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu filmów tanecznych „Nicosia” organizowanym na Cyprze. To doświadczona instruktorka, która stale poszerza swoją wiedzę w licznych warsztatach w Polsce i za granicą. Jej pasja, entuzjazm oraz ogromna chęć dzielenia się swoją wiedzą sprawia, że zajęcia są bardzo rozwijające, ale również stają się czystą przyjemnością.

Szymon Osiński
Naukę tańca rozpoczął w łódzkim zespole tańca współczesnego Busters. Przez lata poznawał kolejne techniki i style: taniec współczesny, modern jazz, jazz, new age, funky, czy hip hop. Jako współchoreograf i tancerz regularnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, tworząc i biorąc udział w spektaklach wystawianych w Polsce i za granicą m.in. w Izraelu, Japonii, Korei Południowej, Chinach, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku, czy Zimbabwe (spektakle: „Innocent when you dream”, „Po godzinach...”, „Fuera de campo”, "Zbliżenia", "Navigation Song", "Out In The Line Up", "Wybieg", “Ha-E”, “Where should we go”, “Black out”, czy solo "EveryMan"). Współpracuje z B’cause Dance company (spektakl “Homesick | Sickhome”).

Brał udział w pierwszym polskim show tanecznym „OpenTaniec” w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka, a także innych jego projektach („Carmina 06”, „Carmen TV”, „Vichry”. „Tango Operita, Szare Kwiaty” i "Kariera Nikodema Dyzmy" wystawianymi w warszawskim teatrze Syrena. “Operetce”, “Emmanuel Kant” wyprodukowanymi przez warszawską Operę Kameralną, a także w filmie „Kochaj i tańcz”). Osiński współpracował z nim również jako asystent między innymi w spektaklu “Przebudzenie wiosny” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Z Warszawską Operą Kameralną współpracuje przy operze “Idomeneo. Król Krety”. Współpracował również ze Studiem Sztuki Tańca (spektakl "Międzyczasie" jako choreograf), Krakowską Kompanią Tańca (spektakl "Pinakolada"), Kompanią Primavera („Ostatnie takie lato”, „Madryt 03” wystawianym min. w Miami, oraz „At the top floor" i "Poczekalnia" czy koncert "Jednego Serca"). W Studio Harmonic w Paryżu pobierał lekcje między innymi u Thierry’ego Verger (technika modal jazz underground), z którym następnie współpracował jako asystent na terenie Polski oraz jako tancerz w spektaklu „Veloce” wystawianym w Polsce, Francji i Monako. Tańczył na deskach Teatru Wielkiego, Teatru Syrena, Teatru Stara Prochownia, Teatru Dramatycznego, Teatru Na Woli, Opery Kameralnej, Teatru Studio w Warszawie oraz Teatru Groteska w Krakowie.

Jako instruktor prowadzi warsztaty w całej Polsce i za jej granicami w technikach: taniec współczesny i modern jazz.

Joanna Woszczyńska
Pedagog, kierownik, choreograf i założyciel Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ (1991 r.), Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (1999 r.) oraz Akademii Tańca LUZ-ART (2005 r.). Choreograf wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata w tańcu show, hip hop, jazz oraz modern. Jest sędzią krajowym Polskiej Federacji Tańca (PFT) i międzynarodowym International Dance Organization (IDO). To również laureatka wielu nagród i odznaczeń m.in.: Odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Działacz Kultury; dyplomu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury; Honorowej Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce "Aleksandria" - za zasługi w upowszechnianiu kultury; nagrody Prezydenta Miasta Siedlce "Wawrzyn Siedlecki" - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury; * nagrody im. Ludomira Benedyktowicza; * nagrody Złotego Jacka za wybitne osiągnięcia z zakresu kultury; * nagroda specjalnej dla choreografa za osiągnięcia na Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata IDO Jazz, Modern, Balet/Pointe – Mikołajki 2012; nagrody i wyróżnienia za najlepsze choreografie w XX Mazowieckim Przeglądzie Zespołów Tanecznych; dyplomu uznania za choreografię na mistrzostwach Polskich Współczesnych Form Tańca "Mistrz naprawdę Polski".

Joanna Woszczyńska wielokrotnie promowała na świecie z zespołem LUZ kulturę polską poprzez taniec, m.in. czterokrotnie w Japonii, na Dniach Kultury Polskiej na Ukrainie, we Francji, USA, a także poprzez udział zespołu FTN LUZ i teatru tańca ATT LUZ w Mistrzostwach Europy i Świata m.in. w Niemczech, Kanadzie, Rosji, Węgrzech, Gibraltarze, Norwegi, Czechach, Serbii, Włoszech. Była choreografem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Malwy", współtwórcą choreografii do widowiska "Kolory nadziei", z gwiazdami polskiej estrady i wg. scenariusza Barbary Szafraniec, którego premierę można było zobaczyć 4 października 2012 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.

Jest autorką libretta, reżyserem i choreografem wielu autorskich spektakli tanecznych i musicalowych m.in.: Katharsis (2000), Baju baju Mikołaju (2003), Szukając Twego oblicza (2004), Portrety (2005), Jesteśmy wolni (2006), Dziwny jest ten świat (2007), Bajkowy musical (2007), Nasza klasa w PRLu (2008), Szkło (2013), The nature of dance (2013), Wyobraźnia kontra komp (2014), Dzieci Powstania '44 (2014), Nasza Klasa w PRL-u II (2017), Polskie DNA - wolność tańcem malowana (2018), Gdzie jesteś... Ewo? (2019). W swoich spektaklach często porusza ważne problemy społeczne. Jej twórczość zmusza do refleksji, wzrusza, bawi.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Fundacja LUZ dla Sztuki