Leksykon niewidocznych skarbów - koncert FTN LUZ, ATT LUZ i Akademii Tańca LUZ ART

30 stycznia 2020 (Czwartek)

Styczniowe koncerty w wykonaniu Formacji Tańca Nowoczesnego LUZAlternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz Akademii Tańca LUZ ART będą z pewnością niezwykłym widowiskiem tanecznym, pełnym wzruszających, profesjonalnych prezentacji i barwnych kostiumów. Choreografem i kierownikiem zespołu jest Joanna Woszczyńska.

Tancerze LUZ to jedna z najbardziej utytułowanych i utalentowanych grup tanecznych w Polsce i na świecie. Reprezentując nasze miasto oraz kraj sięgnęli w 2019 roku po najwyższe laury, zdobywając m.in.:
- Grand Prix dla najlepszego zespołu Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 1. miejsce w kategorii „Formacje dzieci contemporary” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 1. miejsce w kategorii „Formacje seniorów contemporary” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 1. miejsce w kategorii „Contemporary” – solo Ewa Stecewicz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 1. miejsce w kategorii „Contemporary” – solo Wiktoria Prokurat na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 1. miejsce w kategorii „Formacje dzieci free dance” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 2. miejsce w kategorii „Formacje juniorów free dance” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Shock” w Wilnie
- 2. miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w kategorii „Formacje dzieci ballet/point”
- 2. miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii „Mini formacje dzieci modern”
- 2. miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii „Formacje dzieci ballet/point”
- 2. miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii „Duet dzieci modern”
- 3. miejsce w kategorii „Formacje dzieci modern”
- 3. miejsce w kategorii „Duety dzieci modern”
- 5. miejsce w finale Mistrzostw Świata w kategorii „Formacje dzieci modern”
- 5. miejsce w finale Mistrzostw Świata w kategorii „Mini formacje dzieci modern”

18 marca ATT LUZ na zaproszenie litewskiej Polonii oraz organizacji Erdve Menui wystąpił aż trzykrotnie z wielkim sukcesem ze spektaklem Dzieci Powstania’44 w Wilnie na Litwie. To niezwykłe widowisko w reżyserii i choreografii Joanny Woszczyńskiej zostało niezwykle ciepło przyjęte przez widzów zgromadzonych w Domu Kultury Polskiej, wśród których znaleźli się przedstawiciele Instytutu Polskiego w Wilnie oraz ambasady Polskiej na Litwie.

6 kwietnia odbyła się premiera nowego spektaklu ATT LUZ pt. Gdzie jesteś… Ewo? w reżyserii i choreografii Joanny Woszczyńskiej. Spektakl  jest ukłonem w stronę wszystkich kobiet. Jest opowieścią o Nich, o ich delikatności i zagubieniu, ich marzeniach i życiowych rolach. W spektaklu występują również wokalistka Iwona Kobylińska oraz Irena Frank.

4 czerwca tancerze i wokaliści ATT LUZ, razem z zespołem Ambitus, wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu na Placu gen. Sikorskiego, zatytułowanym O Polsce w rytmie rocka!, upamiętniającym rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych.

W czerwcu gościliśmy w naszym mieście zespół taneczny Kihou z Hamamatsu w Japonii w ramach Polsko-Japońskich Międzynarodowych Spotkań Artystyczno-Kulturalnych. Ich punktem kulminacyjnym, wpisującym się w obchody 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską, były koncerty Polsko-japońskie konfrontacje taneczne KIHOU&LUZ w wykonaniu gości grupy Kihou i gospodarzy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ w sali widowiskowej „Podlasie” MOK.

Leksykon niewidocznych skarbów
30 i 31 stycznia 2020 r., godz. 17:00

LUZtracja 2019
30 i 31 stycznia 2020 r., godz. 19:00

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK:
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45,
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 oraz godzinę przed koncertem.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.