MOK

Aktualności

Powrót

Lordofon - MOK Summer Music Festival

12 sierpnia 2021 (Czwartek)
godz. 19:00
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy Fontannie. W tym roku w ramach MOK Summer Music Festival odbędzie się pięć koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą.

Lordofon to warszawska formacja założona trzy lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap.

W marcu 2020 roku nakładem Asfalt Records ukazało się debiutanckie EP duetu – „Plastelina”. Wydawnictwo zostało bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów i media, nie tylko wyprzedając swój limitowany nakład na pniu, ale i stając się rarytasem wśród kolekcjonerów płyt. Wydawnictwo było jednocześnie przedsmakiem przed wydanym pół roku później, pierwszym, pełnogrającym albumem formacji. Album „Koło” zadebiutował na 6. miejscu najchętniej kupowanych płyt w Polsce, zaś wydawnictwo na winylu dotarło do 3. miejsca najchętniej kupowanych winyli, utrzymując się w zestawieniu przez kolejnych pięć tygodni. Warto zaznaczyć, że płyta „Koło” znalazła się w licznych czołówkach zestawień najlepszych płyt 2020 roku m.in. wg Sajko, a sam zespół niejednokrotnie uznany został mianem jednego z najbardziej obiecujących debiutów minionego roku (newonce). Na koniec kwietnia 2021 roku nagrania zespołu w samym Spotify zostały odsłuchane aż 5 mln razy.

Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. Debiutancki album „Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.