MOK Summer Music Festival - Ballady Leonarda Cohena

11 sierpnia 2019 (Niedziela)
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

Recital Eli Dębskiej składa się z najpiękniejszych ballad Leonarda Cohena, jednego z najbardziej kultowych piosenkarzy i poetów naszych czasów. W trakcie koncertu usłyszą Państwo między innymi Tańcz mnie po miłości kres, Niebieski prochowiec, Alleluja  i inne.

Wieloletnia współpraca Eli Dębskiej z Maciejem Zembatym, który przetłumaczył i rozpowszechnił Cohena w Polsce, cztery nagrane wspólnie płyty i setki koncertów, są gwarancją wysokiego poziomu artystycznego i dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. Artystka wykorzystuje również wątek spotkania przed wielu laty Leonarda Cohena z Janis Joplin i dołącza do koncertu kilka bardzo ekspresyjnych przebojów tej wspaniałej artystki. Zaprezentuje również kilka swoich autorskich piosenek z najnowszej płyty.

Ela Dębska – znakomita wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Śpiewa utwory własne i wielkich poprzedników jak: Janis Joplin, Leonard Cohen, Jimi Hendrix ale zawsze we własnym, oryginalnym stylu.

Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech, śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Kwadrat w spektaklu Z batutą i Kwadratem, grając u boku tak znakomitych aktorów jak Jan Kobuszewski, Marek Siudym, Paweł Wawrzecki, Jerzy Bończak i innych. Przez wiele lat współpracowała z wybitną osobowością, znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali cztery płyty i zagrali setki koncertów w całej Polsce.

Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu i współpracując z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami.

W 2012 r. nagrała własną płytę z piosenkami Leonarda Cohena i Janis Joplin. Na początku grudnia 2017 r. ukazał się kolejny krążek Moje Jutro, tym razem z jej własnymi, bardzo osobistymi, utworami.

Gra w Polsce i za granicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach m.in.: Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Blues Festiwal, Las Woda&Blues Festiwal, Blues na Becvou w Czechach oraz wzięła udział w wielu koncertach polonijnych m.in.: w Berlinie, Hamburgu, Hannoverze i Brunszwiku.