MOK

Aktualności

Powrót

MOK Summer Music Festival - Republika Tribute

16 sierpnia 2020 (Niedziela)
godz. 19:00
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy Fontannie. W tym roku w ramach MOK Summer Music Festival odbędzie się aż siedem koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą. Czwarty koncert, który odbędzie się 16 sierpnia, zatytyłowany będzie Republika Tribute, a wystąpi zespół Latające Talerze.

Latające Talerze to czwórka facetów, których łączy wieloletnia przyjaźń i miłość do muzyki. Każdy z nich gra od wczesnej młodości, a jako Latające Talerze już od roku 2000. Dzięki temu mają wielkie szczęście robić w życiu to, co kochają najbardziej! Przejechali tysiące kilometrów, zużyli kilogramy strun, połamali setki pałek, nie przespali niezliczonych nocy, podczas których zwiedzili dziesiątki miast… Po to żeby zagrać dotąd ponad dwa tysiące koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Za każdym razem na scenie dają z siebie wszystko, bo widzą, że może to być ich ostatni koncert… Najważniejsze są emocje i energia, a tych im z pewnością nie brakuje!

Podczas koncertu w Siedlcach oddadzą hołd zmarłemu przedwcześnie, wybitnemu artyście – muzykowi, kompozytorowi, poecie – Grzegorzowi Ciechowskiemu, prezentując utwory jego i zespołu Republika. Latające Talerze w roku 2009 zdobyli I nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych za interpretację utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki właśnie. W kwietniu 2012 r. zespół wystąpił na „Dniu Białej Flagi” – dorocznym zlocie oficjalnego Fanclubu Republiki i Grzegorza Ciechowskiego („Republika Marzeń”) w Toruńskiej „Odnowie”. W repertuarze koncertu znajdują się m. in. następujące utwory: Biała Flaga, Gadające głowy, Kombinat, Telefony, Śmierć w bikini czy Mamona.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.

Procedury sanitarne podczas imprez plenerowych

Imprezy plenerowe będą organizowane zgodnie z wytycznymi:
- 1 osoba na 5 m2
- obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust
- każdy z uczestników zobowiązany jest do wypełnienia i przyniesienia ze sobą oświadczenia o stanie zdrowia dostępnego poniżej
- przestrzeń dla publiczności w plenerze zorganizowana będzie tak, by publiczność zajmowała miejsca siedzące lub stojące z zachowaniem odstępu zgodnego z przepisami prawa powszechnie obowiązującego oraz wytycznymi GIS obowiązującymi w danym momencie.