MOK

Aktualności

Powrót

Maciej Turkowski laureatem Nagrody Złotego Jacka!

22 października 2020 (Czwartek)
godz. 12:00
Siedlce

Kapituła Nagrody Złotego Jacka, po raz dwudziesty pierwszy jednogłośnym werdyktem z 22 października br. uhonorowała nagrodami laureatów w trzech kategoriach. Kapituła składa się z przedstawicieli zarządów Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Siedleckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „BRAMA”.

Za osiągnięcia naukowe nagrodę otrzymał prof. dr hab. Marek Michał Żabka, arachnolog, podróżnik, autor ponad 80 prac naukowych. Za działalność popularyzatorską Złoty Jacek trafił do Igora Strojeckiego, genealoga, autora kilkudziesięciu publikacji m. in. o związkach Leona Barszczewskiego z regionem. Z kolei za osiągnięcia artystyczne laureatem został muzyk Maciej Turkowski - kierownik artystyczny Grupy Piosenki Poetyckiej i zespołu Niekompletni, działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Jak poinformowała w imieniu kapituły prezes STN dr hab. Violetta Machnicka, ze względu na obostrzenia sanitarne uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach w terminie późniejszym.