MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - Spotkania z Muzyką on-line

28 lutego 2021 (Niedziela)
godz. 13:00
Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie.

Niestety, w obecnym czasie nie możemy docierać do Was – naszych wiernych Słuchaczy – z muzyką wykonywaną na żywo, dlatego postanowiliśmy odwiedzić Was wirtualnie!

Zapraszamy szkoły, przedszkola do współpracy w ramach cyklu „Spotkania z Muzyką on-line”.

Wiemy, że uczniowie spędzają przed ekranami bardzo dużo czasu, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza propozycja była dla Was przygodą i spotkaniem z niezwykłą sztuką, jaką jest muzyka.

Jak co roku, przygotowaliśmy dziesięć programów, każdy w dwóch wersjach - dla młodszych i starszych słuchaczy, które nagraliśmy, abyście mogli oglądać je na ekranach swoich komputerów i smartfonów w dowolnym miejscu, w którym przebywacie. Usłyszycie zarówno muzykę sprzed setek lat, jak i tę najnowszą, zarówno klasyczną, jak i rozrywkową. Wystąpią dla Was instrumentaliści, śpiewacy, ale też tancerze i aktor. Nie zabraknie oczywiście komentarzy naszych Prelegentów, które z pewnością będą stanowiły pomoc w odbiorze muzyki, jak to ma miejsce podczas naszych tradycyjnych spotkań.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie, a kiedy tylko będzie to możliwe, z wielką radością powrócimy do Was!

Pierwsze koncerty zatytułowane „Tajemnice kameralistyki” (dla młodzieży) i „Od pomysłu do utworu” (dla dzieci) dostępne będą na naszej stronie mok.siedlce.pl od poniedziałku 22 lutego do piątku 26 lutego w godzinach 9:00-14:00 oraz w niedzielę 28 lutego w godzinach 13:00-16:00.

Muzyka kameralna jest stałym elementem programów filharmonicznych. Stanowi ona wzór porozumienia i współpracy pomiędzy artystami. Choć każdy z wykonawców może zachwycać solowym popisem, to podczas zespołowego muzykowania celem staje się przede wszystkim realizacja wspólnie wypracowanej koncepcji artystycznej oraz dążenie do spójnego, zrównoważonego brzmienia. Wśród zespołów trzyosobowych najpopularniejsze jest trio fortepianowe złożone z fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli. Jego odmianę stanowi trio z klarnetem zamiast skrzypiec i taki właśnie skład wystąpi w niniejszym koncercie, prezentując swoje bogate walory muzyczne. Młodszym słuchaczom proponujemy m.in. wspólne odkrywanie tajemnic związanych z dziejami instrumentów. Przekonamy się także, jaką drogę musi pokonać muzyczna myśl rodząca się w głowie kompozytora, aby powstał z niej utwór.

Inormujemy, że obowiązuje zakaz udostępniania linków osobom trzecim!

WERSJA I. DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wykonawcy:

Anna HAJDUK-RYNKOWICZ – fortepian
Tomasz PAWŁOWSKI – fortepian
Piotr PTAK – klarnet
Krzysztof KRZYŻANOWSKI – klarnet
Adam MISIAK – wiolonczela
Sebastian BOGUSZEWSKI – prowadzenie

WERSJA II. DLA SZKÓŁ ŚREDNICH I WIDZÓW DOROSŁYCH

Wykonawcy:

Anna HAJDUK-RYNKOWICZ – fortepian
Tomasz PAWŁOWSKI – fortepian
Piotr PTAK – klarnet
Krzysztof KRZYŻANOWSKI – klarnet
Adam MISIAK – wiolonczela
Sebastian BOGUSZEWSKI – prowadzenie