MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - Spotkania z Muzyką on-line

28 marca 2021 (Niedziela)
godz. 13:00
Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie.

Niestety, w obecnym czasie nie możemy docierać do Was – naszych wiernych Słuchaczy – z muzyką wykonywaną na żywo, dlatego postanowiliśmy odwiedzić Was wirtualnie!

Zapraszamy szkoły, przedszkola do współpracy w ramach cyklu „Spotkania z Muzyką on-line”.

Wiemy, że uczniowie spędzają przed ekranami bardzo dużo czasu, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza propozycja była dla Was przygodą i spotkaniem z niezwykłą sztuką, jaką jest muzyka.

Jak co roku, przygotowaliśmy dziesięć programów, każdy w dwóch wersjach - dla młodszych i starszych słuchaczy, które nagraliśmy, abyście mogli oglądać je na ekranach swoich komputerów i smartfonów w dowolnym miejscu, w którym przebywacie. Usłyszycie zarówno muzykę sprzed setek lat, jak i tę najnowszą, zarówno klasyczną, jak i rozrywkową. Wystąpią dla Was instrumentaliści, śpiewacy, ale też tancerze i aktor. Nie zabraknie oczywiście komentarzy naszych Prelegentów, które z pewnością będą stanowiły pomoc w odbiorze muzyki, jak to ma miejsce podczas naszych tradycyjnych spotkań.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie, a kiedy tylko będzie to możliwe, z wielką radością powrócimy do Was!

W marcu zapraszamy na koncerty zatytułowane „Poznajcie Ludwika. Beethovenowi w 250. rocznicę urodzin” w dwóch wersjach: dla dzieci (przedszkola, młodsze klasy szkoły podstawowej) oraz dla młodzieży (starsze klasy szkoły podstawowej, liceum). Dostępne będą na naszej stronie mok.siedlce.pl od poniedziałku 22 marca do piątku 26 marca w godzinach 9:00-14:00 oraz w niedzielę 28 marca w godzinach 13:00-16:00.

W 2020 roku obchodziliśmy 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena, jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów. Aby uczcić ten jubileusz, zapraszamy na spotkanie poświęcone życiu i twórczości niemieckiego geniusza. Przyjrzymy się początkom jego muzycznej drogi, przeanalizujemy młodzieńcze rozterki i wybory oraz spróbujemy zrozumieć uczucia wielkiego artysty, który cierpiał z powodu pogłębiającej się głuchoty. Kiedy sławny i uwielbiany Beethoven słyszał już naprawdę niewiele, to właśnie muzyka – paradoksalnie – stała się jego największym ukojeniem. Jak to możliwe? Tę zagadkę postaramy się rozwikłać podczas koncertu. Kompozycje mistrza zostaną zaprezentowane przez kwintet fortepianowy w składzie: fortepian, dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela.


Informujemy, że obowiązuje zakaz udostępniania linków osobom trzecim!