MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - Spotkania z Muzyką on-line

25 kwietnia 2021 (Niedziela)
godz. 13:00
Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie.

Niestety, w obecnym czasie nie możemy docierać do Was – naszych wiernych Słuchaczy – z muzyką wykonywaną na żywo, dlatego postanowiliśmy odwiedzić Was wirtualnie!

Zapraszamy szkoły, przedszkola do współpracy w ramach cyklu „Spotkania z Muzyką on-line”.

Wiemy, że uczniowie spędzają przed ekranami bardzo dużo czasu, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza propozycja była dla Was przygodą i spotkaniem z niezwykłą sztuką, jaką jest muzyka.

Jak co roku, przygotowaliśmy dziesięć programów, każdy w dwóch wersjach - dla młodszych i starszych słuchaczy, które nagraliśmy, abyście mogli oglądać je na ekranach swoich komputerów i smartfonów w dowolnym miejscu, w którym przebywacie. Usłyszycie zarówno muzykę sprzed setek lat, jak i tę najnowszą, zarówno klasyczną, jak i rozrywkową. Wystąpią dla Was instrumentaliści, śpiewacy, ale też tancerze i aktor. Nie zabraknie oczywiście komentarzy naszych Prelegentów, które z pewnością będą stanowiły pomoc w odbiorze muzyki, jak to ma miejsce podczas naszych tradycyjnych spotkań.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie, a kiedy tylko będzie to możliwe, z wielką radością powrócimy do Was!

W kwietniu zapraszamy na koncerty zatytułowane „Saksofony - blaszane czy drewniane?” w dwóch wersjach: dla dzieci (przedszkola, młodsze klasy szkoły podstawowej) oraz dla młodzieży (starsze klasy szkoły podstawowej, liceum). Dostępne będą na naszej stronie od poniedziałku 19 kwietnia do piątku 23 kwietnia w godzinach 9:00-14:00 oraz w niedzielę 25 kwietnia w godzinach 13:00-16:00.

Zapraszamy na koncert z saksofonem w roli głównej. Instrument ten został skonstruowany w XIX wieku przez belgijskiego budowniczego Adolfa Saxa i od jego nazwiska wziął swoją nazwę. Mimo, że korpus saksofonu zbudowany jest z metalu, to zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych. Dlaczego tak jest? – tę zagadkę rozwiążemy wspólnie podczas koncertu. Wielu z nas saksofon kojarzy się z jazzem, a jak mógłby zabrzmieć w interpretacjach muzyki napisanej zanim powstał sam instrument? Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego w naszym programie znajdzie się także repertuar klasyczny, nie zabraknie w nim również przebojów muzyki rozrywkowej, zaaranżowanych na zespół saksofonów. Dzieciom pragniemy zaprezentować członków rodziny saksofonów różniących się wielkością, wyglądem i brzmieniem oraz odkryć niektóre z ich tajemnic.

Informujemy, że obowiązuje zakaz udostępniania linków osobom trzecim!