MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką"

25 maja 2017 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Koncerty Jazzowe fascynacje i Posłuchajcie, oto bajka

Po kilkuletniej przerwie do „Spotkań z Muzyką“ powraca jazz! Zakorzeniony w bluesie, negro spirituals i ragtimie, w wyniku niezwykle dynamicznego rozwoju wykształcił własny język muzyczny i wniósł do świata artystycznego nowe wartości. W swojej ponad stuletniej historii powołał do życia różne kierunki i style, które znajdą odzwierciedlenie w niniejszym programie. Nie zabraknie w nim także polskich akcentów. Mamy nadzieję, że udział wokalistki, niepowtarzalne w swym brzmieniu aranżacje, wspaniałe improwizacje, wreszcie żywiołowa atmosfera koncertu dostarczą naszym słuchaczom niezapomnianych wrażeń.

Dobrą zabawę i wiele radości przyniesie też program adresowany do młodszej publiczności. Sprawią to popularne i lubiane piosenki, które trafiły do jazzu wprost z ekranów kina dziecięcego. Przy ich pomocy omówimy najważniejsze cechy muzyki jazzowej i wyjaśnimy, czym jest swing oraz improwizacja.

Wykonawcy:
Aleksandra NOWAK - wokal,
Rafał RÓŻALSKI/Radosław ŁUKASZEWICZ - kontrabas,
Maciej WOJCIESZUK/Dawid OPALIŃSKI - perkusja,
Michał ZAŁĘSKI/Mateusz GRAMBURG - fortepian.

Pozostałe terminy koncertów:
22 czerwca 2017 r.: Na polską nutę - dla młodzieży, Pod boki i z przytupem - dla dzieci

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch