MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką"

12 stycznia 2017 (Czwartek)
godz. 08:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Koncerty "Tajemnice kameralistyki" i "Smakołyki na cztery smyki"

To będzie prawdziwa uczta muzyczna! W zapowiadanym koncercie wystąpi kwartet smyczkowy, uważany za najdoskonalszy, mający najszlachetniejsze brzmienie zespół kameralny. Wylansowany przez klasyków wiedeńskich w II połowie XVIII wieku do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem twórców i publiczności. Na czym polega fenomen tego zespołu? Jak wykorzystali możliwości brzmieniowe i techniczne dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli kompozytorzy różnych czasów, stylów i artystycznych upodobań? Odkrywaniu tajników kwartetowego grania towarzyszyć będą kompozycje mistrzów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dla najmłodszych słuchaczy także szykujemy wiele smyczkowych smakołyków. Znajdą się wśród nich utwory napisane na dwa, trzy lub cztery instrumenty kwartetowej rodziny, kompozycje taneczne, ilustracyjne i muzyczne zabawy.

ESTER QUARTET
Mercedes BORGUŃSKA – skrzypce
Mateusz KONOPIELSKI – skrzypce
Bartłomiej SZYMBORSKI – altówka
Zuzanna STRADOWSKA – wiolonczela

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
2 Lutego 2017 r.: AGNIESZKA MÓWIĄ MI… Z PIOSENKĄ POD RĘKĘ
30 Marca 2017 r.: SZTUKA FLAMENCO/W GORACEJ ANDALUZJI
20 Kwietnia 2017 r.: MIĘDZY DŹWIĘKAMI-TRIO FORTEPIANOWE/MUZYCZNE POGAWĘDKI
25 Maja 2017 r.: JAZZOWE FASCYNACJE/POSŁUCHAJCIE, OTO BAJKA
22 Czerwca 2017 r.: NA POLSKĄ NUTĘ/POD BOKI I Z PRZYTUPEM

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch