MOK

Aktualności

Powrót

Małe Filharmonie - koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką"

02 lutego 2017 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Koncerty "Agnieszka mówią mi…" i "Z piosenką pod rękę".

W nowym sezonie artystycznym program muzyki rozrywkowej poświęcimy Agnieszce Osieckiej – jednej z najwybitniejszych i najbarwniejszych postaci polskiej kultury II połowy XX wieku. Była poetką, pisarką, dziennikarką, autorką niezapomnianych tekstów piosenek, musicali, słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych. Jej piosenki, a napisała ich ponad dwa tysiące, mają w swoim repertuarze takie gwiazdy rodzimej estrady, jak Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, czy zespół Skaldowie. W naszym koncercie przestawimy sylwetkę artystki i jej największe przeboje, które wykonają młodzi wokaliści z towarzyszeniem fortepianu oraz klarnetu.

Dzieciom proponujemy natomiast muzyczny spacer „z piosenką pod rękę”. Podczas tej przechadzki przypomnimy melodie z filmów Walta Disneya oraz piosenki z programu telewizyjnego „Domowe przedszkole”. Nie zabraknie utworów opowiadających o świecie magii, a także muzycznych zagadek.

Martyna CIOK - wokal
Kamil ZIĘBA - wokal
Piotr PTAK/Jacek DZIOŁAK - klarnet
Adam SYCHOWSKI/Anna HAJDUK - fortepian

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
30 Marca 2017 r.: SZTUKA FLAMENCO/W GORACEJ ANDALUZJI
20 Kwietnia 2017 r.: MIĘDZY DŹWIĘKAMI-TRIO FORTEPIANOWE/MUZYCZNE POGAWĘDKI
25 Maja 2017 r.: JAZZOWE FASCYNACJE/POSŁUCHAJCIE, OTO BAJKA
22 Czerwca 2017 r.: NA POLSKĄ NUTĘ/POD BOKI I Z PRZYTUPEM

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch