MOK

Aktualności

Powrót

Miejski Konkurs Kaligraficzny "Sztuka Pisana"

31 maja 2023 (Środa)
godz. 23:59
Miejski Ośrodek Kultury

Kaligrafia….czemu nie? Drodzy siedlczanie, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w VI Miejskim Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisana”.

Przedmiotem tegorocznego konkursu jest piękne przepisanie fragmentu tekstu Aleksandra Fredry –najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Był on uczestnikiem wyprawy na Moskwę w 1812 r., a za męstwo został odznaczony orderami Virtuti Militari oraz Legii Honorowej. Fredro to twórca oryginalnej polskiej komedii, autor kilkudziesięciu utworów scenicznych wystawianych w teatrach Warszawy, Krakowa i Lwowa, takich jak: „Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca”, „Zemsta”, „Pan Jowialski”. Zadebiutował w 1815 r. jednoaktówką „Intryga na prędce czyli nie ma złego bez dobrego”.

Istotą i przesłaniem naszego konkursu jest upowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i osób dorosłych oraz docenianie piękna odręcznego pisma. Konkurs adresowany jest do dorosłych siedlczan.

Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa wspaniała przygoda z kaligrafią, doskonała zabawa z piórem w ręce i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Wierzymy, że po raz kolejny nie zabraknie Państwa wśród uczestników naszego konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Szczegółowy regulamin, karta zgłoszenia i liniatura dostępne są TUTAJ - KLIK.