MOK

Aktualności

Powrót

Na scenie i na ulicy - wystawa fotografii Agnieszki Kondrackiej-Bylińskiej

01 lipca 2020 (Środa)
godz. 08:00
Daj się złapać w Sieć Kultury

Agnieszka Kondracka-Bylińska
Siedlczanka od trzech pokoleń, absolwentka liceum im. Bolesława Prusa. Od dziecka fascynowały ją kultury innych krajów z odległych rejonów świata i marzyła o dalekich podróżach.  Wybrała studia arabistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i po ich ukończeniu przez kilka lat pracowała w Libii, potem w Pakistanie, Indiach i Emiratach Arabskich. Bardzo dużo podróżowała również prywatnie w celach poznawczych – po Europie, Afryce Północnej, Bliskim i Dalekim Wschodzie, Australii i Ameryce Północnej.

Po powrocie do domu rodzinnego w Siedlcach dzieliła się swoją wiedzą i wrażeniami z podróży ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siedlcach i Cegłowie, podczas Nocy Muzeów i lekcji muzealnych w Muzeum Rejonowym, a także z czytelnikami „Tygodnika Siedleckiego” i „Kuryera Uniwersyteckiego”.

Interesuje się fotografią od dawna. Fotografowała otaczający świat i ludzi w czasie podróży oraz pobytu za granicą. W listopadzie 2015 r. pokazała zdjęcia z Indii w Galerii Kultura w Siedlcach. W lutym 2017 r. odbyła się jej wystawa "My – Ludzie Świata" w Małej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, na której pokazała portrety kobiet, mężczyzn i dzieci z różnych stron świata. Obecnie jej fotografie są prezentowane w Bibliotece Miejskiej w Cegłowie.

W październiku 2016 r. wzięła udział w konkursie fotograficznym „Siedlce Turystyczne” zorganizowanym przez MOK – jej zdjęcia otrzymały drugą nagrodę i były prezentowane w Galerii „w Bramie”.

Jest członkiem siedleckiej Grupy Twórczej „Fotogram”, działającej przy MOK i jej fotografie znajdują się na wystawach poplenerowych i dorocznych, odbywających się w Galerii Fotografii Fokus MOK. Wystawy Fotogramu były też prezentowane także w Chełmie i Białej Podlaskiej.

Jej drugą pasją jest muzyka – począwszy od muzyki klasycznej poprzez blues, jazz i muzykę ludową polską i zagraniczną oraz występy taneczne. Sama niestety nie gra na żadnym instrumencie ani nie śpiewa, ale z wielką przyjemnością słucha muzyki na licznych koncertach.  I na tej wystawie autorka pragnie zaprezentować zdjęcia właśnie z koncertów i wydarzeń ulicznych oraz portrety muzyków i tancerzy z Polski i świata.