MOK

Aktualności

Powrót

Nabór do Pracowni Rysunku i Malarstwa "Piękna 7"

04 września 2023 (Poniedziałek)
godz. 17:00
Akademia Sztuk "Piękna 7", ul. Pułaskiego 7

Zajęcia w Pracowni Rysunku i Malarstwa "Piękna 7" to zajęcia, podczas których uczestnicy poznają techniki rysunkowe i malarskie oraz wybrane zagadnienia z historii sztuki. Zajęcia są prowadzone w kameralnych grupach (do 8 osób), dzięki czemu każdy z uczestników ma szansę rozwinąć swój indywidualny potencjał twórczy. Realizacje plastyczne uczniów są na bieżąco analizowane, dzięki czemu proces zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych jest transparentny. Każdy z uczestników zajęć pracuje podczas zajęć na wysokiej jakości materiałach plastycznych, które zapewnia Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Zajęcia prowadzi Tomasz Nowak – artysta malarz, profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wystawy indywidualne – między innymi: Galeria EL w Elblągu; Galeria sztuki „Dwór Karwacjanów”, Gorlice; Gallerie-Atelje Una, Bjarred; Galeria Szkoły Sztuk Pięknych, Berdyczów; Galeria BWA, Rzeszów; Muzeum Ziemi Bieckiej; Galeria ASP, Warszawa; Muzeum Zamek Królewski w Warszawie; Muzeum Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej; Modern Art Showroom, Remagen. Inicjator powołania nieformalnej Grupy „Ławeczka”, której działania polegają na propagowaniu idei sztuki i jej oddziaływania poprzez malarstwo. Uczestnik, współorganizator oraz autor interdyscyplinarnych programów, kurator wystaw malarstwa w kraju i za granicą m. in; „Tolerance”– Youth Cultural Exchange Program, Minneapolis; „Feuer, Erde, Wasser, Luft”, Museumspark Mildenberg; „Unser täglich Brot – Vom Hunger der Welt”, Kultur Gutshaus Köpernitz; „Przestrzeń Malarstwa II”, ASP Warszawa; „Inclusion For All”, MOK w Siedlcach; „La Peinture Polonaise”, Palais Ducal, Nevers; „Widzenie krajobrazu” – Galeria Oranżeria Muzeum króla Jana Sobieskiego w Wilanowie; „Genius Loci”, Kűnstlerforum Bonn.

Grupy początkujące - poniedziałek
16.00 – 18.00 uczniowie w wieku 12 – 15 lat
18.15 -20.15 uczniowie w wieku 16 – 19 lat oraz dorośli

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla początkujących, odbywać się będą raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin zegarowych. Podczas zajęć przybliżymy podstawy rysunku i malarstwa z wstępem do wiedzy z historii sztuki. Zajęcia odbywają się w małych grupach max. ośmio-osobowych.

Grupy zaawansowane - czwartek
16.00 – 18.00 uczniowie w wieku 12 – 15 lat
18.15 -20.15 uczniowie w wieku 16 – 19 lat oraz dorośli

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla zaawansowanych, odbywać się będą raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin zegarowych. Podczas zajęć realizowane będą tematy i motywy w wybranych technikach rysunkowych i malarskich oraz poznanie wybranych idei sztuki światowej. Zajęcia odbywają się w małych grupach max. ośmio-osobowych.

Od uczestników zajęć wymagane są: zestaw pędzli, teczka rysunkowa w formacie 50x70 cm.