MOK

Aktualności

Powrót

Niedzielny Salon Muzyczny - Noche de Tango

12 lutego 2017 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Publiczność Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach nie miała jeszcze okazji posłuchać na żywo pięknych i nostalgicznych tang z dalekiej Argentyny i z przedwojennej Warszawy.

Romantyczne i jednocześnie smutne melodie otoczą publiczność i przeniosą ją aż do odległych zakątków Buenos Aires, gdzie narodziło się tango. Słuchacze będą mogli poczuć klimat nadmorskiej portowej tawerny Buenos Aires oraz przedwojennej Warszawy!

Podczas koncertu Noche de tango wystąpi duet tangowy „Tanguedia”, niezwykłe połączenie lirycznej gry na akordeonie oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa duetu została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi w festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz koncertowała podczas licznych wernisaży wystawy fotografii „Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka.

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03