MOK

Aktualności

Powrót

Niedzielny Salon Muzyczny - koncert Amici Duo

21 kwietnia 2024 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zespół Amici Duo powstał w 2006 r. w celu prezentowania szerokiego repertuaru na flet i gitarę oraz propagowania wspólnego muzykowania w duecie. Zespół tworzą Kinga Pancerz (flet) i Maria Grądman (gitara). Repertuar koncertowy duetu obejmuje dzieła wszystkich epok – od baroku po współczesność. Są to utwory napisane na taki skład instrumentalny, jak i transkrypcje.

Do znaczących osiągnięć zespołu należą:
* wyróżnienie, w kategorii zespoły gitarowe i zespoły z udziałem gitary, podczas VI Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie
* piąta punktacja, w kategorii gitara z drugim instrumentem, w ramach VI Concorso Europeo di Chitarra Classica „Città di Gorizia” (Włochy)
* I miejsce, w kategorii zespół kameralny, w konkursie zorganizowanym w ramach Międzynarodowych Spotkań Gitarowych w Szczecinie

Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w Bremen (Niemcy), Detmold (Niemcy), Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Białymstoku, Częstochowie, Nowym Sączu.

W programie koncertu znajdą się utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry, George’a Gershwina, Astora Piazzolli, Gabriela Fauré i Herberta Baumanna.

Kinga Pancerz
Nowosądeczanka. W 2004 r. ukończyła z wyróżnieniem tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia. W roku 2009 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fletu prof. UMFC Urszuli Janik-Lipińskiej. W ramach programu Erasmus studiowała w klasie fletu prof. Jánosa Bálinta w Hochschule für Musik Detmold (Niemcy). Od kwietnia 2010 r. kontynuowała studia muzyki kameralnej w klasie fletu prof. Jánosa Bálinta w tejże uczelni. Studia te ukończyła z najwyższą notą. Jest również absolwentką studiów dziennikarskich i filologicznych.

Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, w których brała udział jako solistka i kameralistka. Swe umiejętności instrumentalne doskonaliła podczas kursów mistrzowskich, prowadzonych przez pedagogów polskich i zagranicznych.

Od sierpnia 2008 r. pierwsza flecistka Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, a od stycznia 2018 r. również pierwsza flecistka Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

Maria Grądman
Jest absolwentką klasy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Częstochowie. W 2009 r. ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Jacka Dulikowskiego. W ramach programu Erasmus studiowała w Hochschule für Künste w Bremen (Niemcy), pracując pod kierunkiem prof. Jensa Wagnera. Jest także absolwentką kierunku Wychowanie Muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie.

Uczestniczyła w kursach i festiwalach gitarowych oraz w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. W roku 2007 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy.

Obecnie pracuje jako nauczyciel przedmiotów: gitara oraz zespół kameralny w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.

fot. Izabela Guzowska