MOK

Aktualności

Powrót

Niedzielny Salon Muzyczny - koncert Justyny Bacz "Dalida - pieśń miłości"

27 stycznia 2019 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Dalida – pieśń miłości to koncert-spektakl muzyczny, w którym Justyna Bacz zaprasza do świata pięknych, niezapomnianych piosenek Dalidy.

Yolanda Cristina Gigliotti, znana jako Dalida – ikona piosenki francuskiej włoskiego pochodzenia, urodzona w Egipcie stała się „ambasadorką” wielokulturowości. Uwielbiana na całym świecie, śpiewała w wielu językach niosąc przesłanie miłości…

Program koncertu  tworzą najważniejsze i najpiękniejsze  piosenki z repertuaru Dalidy wykonywane po francusku, polsku (w autorskich tłumaczeniach Justyny Bacz), ale również po włosku, hiszpańsku i arabsku. To piosenki o  miłości – pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu…

Usłyszeć będzie można m.in. Gigi l’ Amoroso, Paroles, paroles czy Besame mucho. Niezaprzeczalnym walorem koncertu są nowe, wyrafinowane aranżacje Mariusza Dubrawskiego nawiązujące do oryginalnych wersji utworów.

Justyna Bacz jest piosenkarką, lingwistką, autorką tekstów, muzyki i przekładów piosenek. Towarzyszy zespół znakomitych muzyków pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego – kompozytora, aranżera, pianisty. Ciepły, zmysłowy głos Justyny Bacz oraz ogromna klasa i wrażliwość muzyczna nadają koncertowi niepowtarzalny klimat i brzmienie. Artystka jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa”, na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu czy Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W lutym 2018  r. została odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury.

Wykonawcy:
Justyna Bacz – śpiew, koncepcja, scenariusz, tłumaczenia piosenek
Zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego w składzie:
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje,
Maciej Kopczyński – gitary,
Wojciech Ruciński – gitara basowa,
Grzegorz Poliszak – perkusja.

Patronat nad płytą Dalida – pieśń miłości objął Instytut Francuski w Polsce. Partnerem koncertu jest Stowarzyszenie Francja-Polska.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
Rezerwacje biletów pod nr tel 25 794 31 03 i 25 794 31 26.